Akcieatrhy  >  Komodity  >  Drahe-kovy  >  Měď, uran, ocel – akcie FCX, SCCO, CCJ, vytváří dno
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 13.05.2015

Měď, uran, ocel – akcie FCX, SCCO, CCJ, vytváří dno 
Akcie producentů průmyslových kovů vytváří slibné formace a některé se již dostávají do růstové fáze. 
 
I když poslední růst vypadá slibně, akcie drahých kovů stále pokračují v neslaném nemastném vývoji. Na rozdíl od průmyslových kovů, které jeví známky přechodu do růstové fáze. Jestli to je známka zlepšení vývoje ekonomiky necháme na posouzení jiným, ale pro investory to znamená novou obchodní příležitost, zvlášť když se akcie širšího trhu pohybují poblíž svých historických maxim. 
 
Ceny komodit jako je měď, zinek a hliník se pohybují poblíž svých ročních minim. Měď se ještě nevymanila ze čtyřletého klesajícího trhu, ale od lednového obratu již získala slibných 14 %.
 
Některé akcie v sektoru vypadají, že ukončily svůj propad a přecházejí do pozitivního scénáře vývoje.

 
Freeport McMoRan 
 
 
Společnost Freeport McMoRan (FCX) byla v propadu po většinu minulého roku a stejně jako měď vytvořila v lednu 2015 své dno. Nyní se obchoduje v zužujícím se postranním pásmu a poslední cenová akce prorazila toto pásmo a vyrazila vzhůru. Když pomineme další technické ukazatele, jako například proražení osmiměsíční klesající trendové čáry, nebo 50 denní klouzavý průměr, hlavním signálem je velikost obchodního objemu.
 
Obchodní objem v tomto roce dosahuje nadprůměrných úrovní a to signalizuje, že trh je v přechodu do nové fáze. Z historického pohledu víme, že změna v objemu předchází změnu v ceně. Vysoké objemy signalizují zájem o akcii a ten často vede k růstu cen.
 
Společnost Peer Southern Copper (SCCO) je na tom se zotavením o něco lépe. Cena prorazila jak resistenci, tak klesající trendovou čáru i oba hlavní klouzavé průměry. Také společnost Hudbay Minerals (HBM) se sídlem v Torontu má v grafu podobné formace.
 
 
Tenaris
 
 
Ocel se sice netěží v dolech, ale vyrábí v železárnách, nicméně akcie tohoto průmyslového kovu také vykazují známky vytvoření dna a návrat k růstu. Výrobce ocelových rour a dalších produktů Tenaris (TS), se sídlem v Luxemburgu má v grafu otáčející formaci s proražením trendové čáry, jejím opětovným otestováním a následným růstem.
 
Akcie společnosti Tenaris spadly v roce 2014 skoro o polovinu z úrovně 48 dolarů na 27 dolarů. Nyní se cena zvedla k úrovni okolo 32 USD. Vypadá to, že akcie má již své nejhorší za sebou. Cena se pohybuje nad 50 denním klouzavým průměrem a to je dobrý signál pro další zhodnocování. Kromě jiného nabízí společnost dividendový výnos 2 %. 

 
Cameco
 
 
Společnost Cameco (CCJ), která provozuje uranový důl a zpracovává uran, vykazuje také pozitivní známky obratu, nicméně graf v tomto případě zůstává poněkud nejasný. Mnoho akcií v této skupině jsou kapitálově malé společnosti a to může být pro individuální investory příliš riskantní. V případě společnosti Cameco to neplatí, protože je to jedna z větších společností. Navíc zde máme na grafu pozitivní vývoj.
 
Cena dokončila dvojité dno, ale to by samo o sobě nestačilo. Z dlouhodobého grafu vidíme, že se akcie stále pohybuje na historicky minimálních úrovních. To sice není nikterak pozitivní známkou vývoje, ale proražení spodní resistence a klesající trendové čáry pozitivní je. Vypadá to jako počáteční fáze dlouhodobějšího růstu. Současná fáze růstu ceny nad několikaletá minima se dá interpretovat jako selhání průrazu směrem dolů a to je důvod, proč bychom si tuto akcii měli zařadit na svůj sledovací seznam. Bude nás zajímat, jestli současný růst bude pokračovat. Na základě posledního vývoje se dá odhadovat, že by cena mohla dosáhnout úrovně mezi 19 a 20 dolary.
 
Investoři by se měli zaměřit na vývoj v sektoru průmyslových kovů, i když vývoj cen komodit ještě stále zůstává chabý. Růst cen akcií producentů obvykle předznamenává růst cen komodit. 
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Michael Kahn
 


Zprávy na podobné téma


05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
13.04.2017Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
   další >>
Stránka: 1 z 19

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.