Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 03.11.2014

Mimoevropské rozvíjející se trhy očima českých finančních expertůJaponská centrální banka oznámila navýšení objemu kvantitativního uvolňování. Fed naopak oznámil ukončení nákupu dluhopisů, kterými během krize podporoval ekonomiku, a do které od začátku loňského roku napumpoval až 85 miliard dolarů měsíčně. V Evropě roste nejistota a slábne ekonomická aktivita. Inflační očekávání je, dá se říci, destabilizováno. Co s tím? Jak na to reagovat? Svůj názor nám nabídli přední čeští odborníci na finanční trhy. 
 
1/ Našel byste z Vašeho pohledu nějaké zajímavé akciové tituly na mimoevropských rozvíjejících se trzích, popř. celý sektor?
2/ Který mimoevropský rozvíjející se trh považujete v tuto chvíli za nejperspektivnější?
 

Tomáš Menčík
, analytik, Cyrrus


1/ Zajímavým sektorem na rozvíjejících se trzích je zejména letecký sektor v oblasti Číny, Arabského poloostrova a jihovýchodní Asie. Poptávka v tamním regionu výrazně roste a globální růst poptávky po letecké přepravě do roku 2020 by měl pramenit téměř výhradně z tohoto regionu. Poptávka poroste vlivem růstu bohatství tamních obyvatel a významným faktorem bude i dynamický růst vnitrostátní přepravy v Číně.
 
2/ Rizikové trhy, avšak s vysokým potenciálem, jsou Indie a Brazílie. Obě tyto země mají nové prezidenty/ky, do nichž trhy vkládají velké naděje (to se zejména týká Indie). Brazílie, pokud dostane pod kontrolu vysokou inflaci, bude také perspektivním akciovým trhem.
 

Tomáš Holec
, ředitel společnosti, PROSPERITA finance, s.r.o.


1/ Apple, Fift Street Finance, Hugoton Royalty Trust, Gilead Sciences, Inc. a další. 
 
2/ Ruský a Čínský
 
Aleš Jandejsek
, senior makléř, Brokerjet 


1/ Za atraktivní považujeme firmy, které  profitovaly z nedávno konaného  MS ve fotbale v Brazílii a v budoucnu  budou profitovat i z plánovaných vládních výdajů na infrastrukturu před LOH 2016 v Rio de Janeiru. Sektorově se jedná o firmy  z brazilského indexu zabývající se infrastrukturou.
 
2/ Z výše popsaného vyplývá, že preferujeme akcie z brazilského indexu BOVESPA
 


Martin Krajhanzl
, analytik, Česká spořitelna


1/ Facebook. Reakce trhu po výsledcích za 3Q vnímáme spíše jako vybírání zisků a dává prostor k nákupu. Facebook bude dále upevňovat svou silnou pozici na trhu s reklamou v mobilních zařízeních.
 
2/ Indie. Především díky zlepšující se makrosituaci - zrychlující ekonomický růst, zlepšující se indexy nákupních manažerů a naopak mírný pokles míry inflace. Ocenění trhu je sice vyšší, ale vzhledem k očekávanému nadprůměrnému růstu firemních zisků obhajitelné.  Jako konkrétní tituly z mimoevropských rozvíjejících se trhů bych uvedl například automobilku Tata Motors, australskou telekomunikační firmu Telstra anebo Hon Hai (Foxconn).

Redakce: www.akcieatrhy.cz
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.