Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 13.10.2014

MoneyExpo: jak vidí celou akci PR manažer Tomáš NovotnýO rozhovor jsme požádali pana Novotného z pořádající společnosti FPG a.s. Zajímalo nás, jak vidí MoneyExpo z hlediska historického vývoje, celkového zaměření, dalších plánů a z hlediska právě proběhlé akce.


Tomáš Novotný, PR manažer
Financial Progress Group a.s.

Čím se liší letošní MoneyExpo od minulých akcí a co nabízí?
V letošním, již čtvrtém ročníku summitu FPG MoneyExpo, jsme se rozhodli vyjít vstříc ohlasům návštěvníků a rozdělit jej na dvě části, tradingovou a investiční. Většina lidí raději navštíví dva specializované summity než jeden. Díky tomu jsme mohli změnit i místo konání a přesunout se do širšího pražského centra a navíc opět navýšit počet dnů konání. V roce 2011 jsme začínali se dvěma dny, loni byly již tři a letos celkem čtyři. Těší nás, že zájem našich návštěvníků umožňuje rozvoj akce a přitom se můžeme držet našeho hlavního kréda, a tím je důraz na přínos našim návštěvníkům.
 
Co je vaším hlavním lákadlem, když pomineme velikost akce? 
Ano, letošní podtitul je "Největší nezávislá tradingová akce ve střední Evropě." Všimli jsme si, že model FPG MoneyExpo je velmi rychle kopírován jinými. Před třemi lety jsme jako první do ČR přinesli Live Trading Show, nyní je tato věc již běžná. Stejně tak samotný model FPG MoneyExpa je přebírán. Proto zdůrazňujeme naši nezávislost – FPG a.s. nemusí získávat klienty, nemáme produkt, který bychom chtěli návštěvníkům prodat. Sami jsme tradeři a investoři a chceme kultivovat prostředí v ČR, které je ze zahraničí vnímáno trochu jako Klondike.
 
Právě probíhající část MoneyExpo je tedy zaměřena výlučně na trading?
MoneyExpo má tři stabilní části – live trading, anketu Broker Roku a účast zahraniční hvězdy. Od letošního oku jsme vypustili slovo "show", jedná se "jen" o live trading, tedy reálné obchodování se skutečnými penězi. V tom jsme stále výjimeční, ostatní tradeři obchodují před návštěvníky na demoúčtech. Nám nejde o předvedení procentního zisku, klademe důraz na vzdělávací charakter. Nevadí nám, když trader nepředvede ani jeden obchod, ale musí dodržet systém. Trading vám nepřinese Ferrari za půl roku, naopak. 90 % lidí neuspěje, taková je realita.
 
Investice i trading se shodují v jednom. Důležitý je přístup. Proto každý rok přivážíme známé tradery – jejich přístup je jasný. Bez tvrdé dřiny to nejde. I letos Joe DiNapoli, legenda tradingu, řekl: "Obchodování věnuji devět hodin denně, čtyři dny v týdnu." Aneb jak řekl jiný obchodník Joe Ross, trading je byznys.
 
Jak takové špičkové obchodníky sháníte?
Na špičkové lidi z oboru investic potřebujete špičkové kontakty. Nefunguje to tak, že někomu zavoláte a on přijede. V těchto záležitostech je pro nás důležitá spolupráce s panem Ludvíkem Turkem, panem Pagowskim z Polské ambasády v Praze a řadou dalších lidí, na které bych nerad zapomněl.
 
Čím překvapíte návštěvníky na listopadové investiční MoneyExpo?
Letošní FPG MoneyExpo Invest bude mít několik velmi zajímavých témat. Jedním z nich je určitě Varšavská burza, hegemon střední Evropy. Naše společnost jedná o širším působení tohoto atraktivního trhu v ČR. Více zatím nemohu říci.
 
Dalším okruhem je penzijní reforma, která vzbudila mezi našimi návštěvníky velký ohlas už minule. Letos kriticky porovnáme penzijní systém a investiční přístup. Pan Potůček, předseda Odborné komise, přislíbil prezentovat práci svého týmu. Penzijní reforma je nelehká, ale zásadní věc - následky ovlivní poslední třetinu života nejen nás, ale i našich dětí.
 
Můžete nám něco říct k anketě Broker Roku?
Děkuji, že se k tématu ankety Broker Roku vracíte. Letošní čtvrtý ročník této ankety bude znát vítěze už na konci listopadu, na investiční části summitu MoneyExpo.
 
Výrazně jsme zjednodušili a zatraktivnili celou anketu, hlasuje se pouze v jedné kategorii, a to Broker Roku. Hlasovat může každý na www.broker-roku.cz
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.