Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 13.03.2015

Nakupujte akcie se slevou: Macy´s – nejlepší hodnota mezi maloobchodními řetězci
Macy´s je obchodní řetězec, který pravidelně poráží odhady analytiků a vede si lépe, než jeho konkurence a navíc má levnější akcie.
 
Zima s klesajícími teplotami a vršícími se horami odklizeného sněhu má vždy negativní vliv na ochotu spotřebitelů utrácet. Komu by se chtělo vystrčit nos z tepla a vydat se na nákupy. V případě Macy´s, jako by to neplatilo.
 
Jedna sezóna horšího počasí nemůže zvrátit dlouhodobou strategii, která v posledních pěti letech umožnila společnosti Macy´s (M) zaujmout silný tržní podíl mezi ostatními obchodními řetězci. Společnost sází na technologické řešení ve snaze vytvořit mnohakanálový prodejní model, který sází na e-komerci a také na zvyšování podílu exkluzivního zboží prostřednictvím partnerství s celebritami a prodejem zboží privátních značek. Tento prodejní mix pomáhá k lepším hospodářským výsledkům, než očekávají analytici. A daří se toho dosahovat v každém roce za posledních pět let.
 
Úleva na výdajové stránce v důsledku cen ropy okolo 50 USD a zvyšující se zaměstnanost v americké ekonomice přináší společnosti výhodu, protože střední třída, která obvykle v Macy´s nakupuje, se cítí bohatší.
 
„Nižší ceny ropy přináší vyšší spotřebitelskou sebedůvěru, která je i bez poklesu cen ropy během posledních pěti let poblíž nejvyšších hodnot,“ tvrdí David James, ředitel výzkumu společnosti James Investment Research. „Průměrný spotřebitel se začíná rozhlížet, kde by utratil peníze, a Macy´s bude jejich příjemcem. Akcie společnosti nyní můžeme koupit se slevou.“
 
Akcie společnosti jsou nyní podceněné. Při současné ceně okolo 63 USD vychází P/E na úrovni 12, což je nejmenší hodnota mezi ostatními maloobchodními řetězci. Macy´s má levnější akcie než ostatní konkurenti, jako jsou například Nordstrom (JWN), Kohl’s (KSS), specializované prodejny jako Gap (GPS) a DSW (DSW), slevové řetězce Ross Stores (ROST) a TJX Cos. (TJX), a také velké maloobchodní řetězce jako je Wal-Mart Stores (WMT) a Target (TGT).
 
 
 

 
Cena akcie: 63,19 USD
Roční maximum: 68,30 USD
Roční minimum: 54,82 USD
Tržní hodnota: 21,6 miliard USD
Odhad EPS pro rok 2016:* 4,78 USD
Odhad budoucího P/E: 12,1
Odhadovaný dlouhodobý růst EPS:** 11,20%
Odhadovaný růst EPS 2016/2015: 8,60%
Příjmy (za posledních 12 měsíců): 28,1 miliard USD
Dividendový výnos: 2,00%
CEO: Terry Lundgren
Sídlo firmy: Cincinnati, Ohio
* Finanční rok společnosti končí 31. ledna. 
** Založeno na odhadu analytiků pro následující 3 a 5 let.
Zdroje: Barron’s, Thomson Reuters, Yahoo! Finance 
 
Proč nemají akcie Macy´s takový respekt? Trh má obavy, že po letech růstu bude pro Macy´s obtížné dosahovat stejně vysokých prodejů a dojde ke zlomu ve výši zisku.
 
I přes tyto obavy je akcie stále podhodnocená. Zisky rostou dvouciferným tempem a dividendový výnos drží společnost na úrovni okolo 2 %, cože zhruba odpovídá výnosu desetiletých vládních dluhopisů. Společnost odvedla také dobrou práci při držení svých nákladů na uzdě během růstu v posledních letech.
 
I když by plánované výdaje pro tento rok ve výši 1,2 miliardy USD, což je nejvíce od roku 2006, mohly někomu připadat jako přehnané, společnost Macy´s v minulých letech ukázala, že je umí vydat rozumně. Hlavní investice šly do iniciativy „MOM“ ke zvýšení prodejů. Písmena znamenají: Moje Macy´s – program pro lokální zvyšování prodejů, O – vícekanálový prodej prostřednictvím e-komerce a M – magické prodeje, program na vtáhnutí zákazníků do prodejní strategie. Tato marketingová iniciativa se promítla do růstu prodejů. Vícekanálový prodej umožnil uspokojovat potřeby zákazníků i v místech, kde nemá prodejny a e-prodeje Macy´s rostou rychleji, než prodeje jeho konkurentů.
 
„Během posledních pěti let, se v důsledku iniciativy MOM povedlo zvýšit svůj tržní podíl v poměrně tuhém prostředí maloobchodních prodejů. Jediná srovnatelná společnost by snad mohla být Nordstrom,“ tvrdí analytik Credit Suisse, Michael Exstein. „Z dlouhodobého pohledu se společnost pohybuje ve směru přizpůsobení změnám, ke kterým dochází v prostředí maloobchodního prodeje a způsobu, jakým si zákazníci vybírají místa svých nákupů.“
 
Podobně jako Nordstrom i Macy´s ve svých obchodech umožňuje partnerským obchodním značkám vytvářet specializované prodejny s exkluzivním zbožím. 
 
Paul Trussell z Deutsche Bank oceňuje akvizici Bluemercury, jedné z nejrychleji rostoucích luxusních kosmetických značek s produkty pro lázně a koupele, což přinese již tak silné pozici v oblasti kosmetiky další posílení a umožní společnosti Macy´s rozšířit prodeje svého značkového zboží i v prostorách „mimo prodejny“.
 
Pokud jde o hlavní předmět podnikání, tak to jsou „kabelky, obuv a doplňky“, říká Trussell. Elektronický prodej nabízí odběr zboží v prodejnách a u zásilek se snaží o dodání ten samý den.
 
Společnost se také snaží prozkoumat oblast slevových prodejů, což by mohla být cesta ke zvýšení jejího růstu v následujících letech. 
 
Je přirozené, že Macy´s také čelí rizikům. Zákazníci například mohou benzínové úspory odnést do banky a ne do obchodu. Spořící úroky jsou nejvyšší za poslední dva roky. Také tuhá americká zima může nahlodat ochotu vydat se na nákupy. Nicméně tuhá zima ovlivňuje všechny řetězce a letošní dřívější velikonoce by mohly přitáhnout zákazníky zpátky do obchodů.
 
Analytik Oliver Chen ze společnosti Cowen & Co., nedávno podotkl, že i když nižší, než odhadované prodeje mohou tvořit riziko, podhodnocené akcie společnosti Macy´s poskytují výhodu v důsledku zpětných odkupů ve výši 2 % čtvrtletně, volná hotovost dosahuje hodnoty 8 % a poměr P/E konkurentů společnosti se pohybuje na úrovni 20.
 
Barrons v minulém roce zařadil Macy´s mezi svých 10 nejlepších akcií pro rok 2015. Důvodem byl atraktivní růst a nízká cena akcie.
 
Nejlépe to shrnul analytik Deutsche Bank, Trussell: „Stále se domníváme, že Macy´s poskytuje velmi dobrou a levnou investiční příležitost.“
 

 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Barrons
 


Zprávy na podobné téma


05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
13.04.2017Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
   další >>
Stránka: 1 z 19

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.