Akcieatrhy  >  Akcie  >  Fundamentalni-analyza  >  Nasdaq testuje historické maximum, SPX a DAX také rostou
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 16.08.2016

Nasdaq testuje historické maximum, SPX a DAX také rostou

Po sedmitýdenním růstu se na indexu Nasdaq objevila svíčka typu doji, která naznačuje, že se trh bude na úrovni historického maxima chvíli rozmýšlet co dál. Cena testovala úroveň 5231 z roku 2015, což je dosavadní historické maximum, které obvykle představuje resistenci pro další růst. Slovo obvykle je použito v nadsázce, protože na současném trhu není nic obvyklé. Obvyklé technické analýzy neplatí a nic nefunguje stejně jako před rokem. Klesající svíčky nedávají signál k poklesu a skok v ceně vzhůru neukončuje růst. Je to dáno politikou FEDu, který by rád zvýšil sazby, ale bojí se to udělat, aby nevyvolal paniku na trhu. Trh tak reaguje hystericky na jakýkoli náznak dalšího vývoje. Prozatímní ekonomická data ukazují, že americká ekonomika není v nejlepší kondici. To by obvykle znamenalo pokles akciového trhu. Nicméně současně to znamená, že FED se bude důkladně rozmýšlet, než zvýší základní úrokovou sazbu a to žene ceny akcií vzhůru. Obvyklá logika neplatí. 
 
Kam se vydá Nasdaq v následujících týdnech je ve hvězdách a odhady veřejnosti jsou stejně hodnotné, jako odhady analytiků. Nad úrovní historického maxima neexistují žádné podpory ani resistence, které se zde nejprve musí vytvořit. Jakýkoli odhad je tedy složitý a nezbývá než počkat, jak se celá situace vyvine. Co se dá předpokládat, je po průrazu vzhůru testování této resistence shora. 
 
 
 
V minulém týdnu trh očekával důležité makroekonomické zprávy. Mezi nejočekávanější zprávy patřil vývoj maloobchodních prodejů, kde se očekával růst oproti minulému měsíci o 0,4 %. To se však nestalo. Hodnota 0 % byla zklamáním. Obvykle by to znamenalo propad na akciovém trhu, ale to se nestalo. Proč? Protože v takovém případě FED velmi pravděpodobně nezvýší sazby. Ale to není jediný důvod. Po brexitu musí FED brát do úvahy také pokles světové ekonomiky a potíže čínské ekonomiky, které se stále nedaří nastartovat výraznější růst. Dalším důvodem je, že se Spojené státy nachází ve volebním roce a v tom obvykle akcie rostou, protože se obecně předpokládá, že nový president bude lepší, než ten minulý. Proto americký akciový trh roste.
 
 
 
I když byl minulý týden na amerických akciových trzích poměrně klidný, index DAX se rozhodl pro stíhací jízdu a v minulém týdnu rostl tempem 3,6 %. 
 
 
Zdroj: Jack Steiman & Robert New
 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.