Akcieatrhy  >  Akcie  >  Fundamentalni-analyza  >  Nechcete si zařadit Wells Fargo do svého portfolia?
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 23.09.2015

Nechcete si zařadit Wells Fargo do svého portfolia?
Když chcete nyní investovat, tak nejraději do akcií některé z kvalitních bank.
 
Společnost Wells Fargo obdržela v nedávné době dvě analytická doporučení z „držet“ na „nakupovat“. První společností, která vydala toto doporučení, byla Deutsche Bank a druhou Evercore ISI.
 
Matt O’Connor z Deutsche Bank a jeho tým očekávají cílovou cenu Wells Fargo (WFC) na úrovni 60 USD za akcii. To je zhruba nárůst o 20 % od současné cenové úrovně. Pokud by investoři počítali s obvyklým zastavením ztrát na úrovni 10 %, představovala by tato investice příjemný poměr zisk/ztráta 2 : 1. „S přihlédnutím k současnému poklesu v bankovním sektoru dává smysl investovat do akcií kvalitních a velikých regionálních bank,“ tvrdí O’Connor. „Wells Fargo může i nadále snižovat provozní náklady a vysoká likvidita umožní získat výhodu z předpokládaného růstu úrokových sazeb. Navíc expozice vůči kapitálovému trhu je zde menší než u ostatních bank a jiných finančních institucí.“
 
Analytik John Pancari ze společnosti Evercore, určil se svým týmem cílovou cenu pro Wells Fargo na 57 USD. „Wells Fargo může velmi dobře konkurovat svým vrstevníkům – velkým regionálním bankám – svojí nabídkou efektivních úroků a také selektivními akvizicemi podniků, potřebných pro větší škálování svých finančních služeb.“
 
„Je investičně rozumné posilovat své pozice v kvalitních bankách, které jsou postiženy menším poklesem cen akcií, než jejich méně zdraví konkurenti,“ tvrdí O’Connor. „Tyto akcie také mohou sloužit investorům jako ostrov stability v současném rozbouřeném tržním prostředí. Kvalitní banky mají lepší pozici k tomu těžit z předpokládaného růstu úrokových sazeb než společnosti, které drží obrovské množství vkladů od svých klientů,“ dodává.
 
Společnost dostala doporučení k nákupu také od analytiků Sandlera O’Neill, R. Scott Sieferse a Brendan Nosala s cílovou cenou 59 USD. „Wells Fargo se jeví jako dobrá příležitost k investici navzdory převládající situaci na trhu.“
 
John Pancari z Evercore souhlasí. „Společnost Wells Fargo je připravena získat větší podíl na trhu navzdory nekonzistentnímu makroekonomickému pozadí.“ Navíc dodává, že „růst úvěrů ve druhém čtvrtletí byl solidní a vedení společnosti tvrdí, že množství poskytovaných úvěrů má tendenci ještě růst. Vedení společnosti je odhodláno využít nižších cen k získání většího podílu na trhu.“ Dodává, že to znamená, že Wells Fargo má sebedůvěru ve schopnosti generovat zisk v oblasti poplatků za úvěry. V této oblasti mají velké regionální banky potíže, protože se snaží poskytovat úvěry bez poplatků.
 
Analytik Pancari odhaduje, že výše úvěru v tomto roce vzroste o 5 %. V roce 2016 by výše úvěrů měla růst o 7 %.
 
Zlepšení na trhu s bydlením hovoří také ve prospěch WFC. Společnost je největším poskytovatelem hypoték v USA a těží ve třetím čtvrtletí z pokračujícího klesajícího trendu hypotečních úroků, což jí umožňuje refinancovat své aktivity.
 
Barrons doporučuje Wells Fargo kvůli silnému pokrizovému managementu a stálému potenciálu k růstu zisků. Cena akcie se v současnosti sice propadla kvůli vysoké současné tržní volatilitě, nicméně základní fundamentální úvahy zůstávají v platnosti. Barrons uvádí ještě jeden důvod a to je zlepšující se poptávka na trhu s bydlením v USA. Společnost je připravena poskytovat úvěry i v této oblasti, na rozdíl od svých konkurentů, kteří se nijak nadměrně neangažují kvůli zvýšenému regulačnímu dohledu.
 
Současný poměr ceny akcie vůči zisku na akcii (P/E) dosahuje úrovně 11,4. Účetní hodnota vůči ceně akcie je 1,6. I když vzhledem k ostatním finančním společnostem se akcie WFC nemusí jevit jako hodnotná, společnost má z historického hlediska vyšší cenu akcie, protože investoři jsou si ochotni připlatit za dlouhodobě solidní fundamentální hodnoty a za stabilní 10 % růst ziskovosti, což je víc než průměr sektoru.
 
Kromě jiného je nyní akcie Wells Fargo z historického hlediska velmi levná. Jak uvádí John Pancari, akcie se obchoduje na 12 měsíčním minimu poměru P/E a na 28 měsíčním minimu poměru účetní hodnoty společnosti vůči ceně akcie. Společnost vyplácí dividendu ve výši 2,9 %. Ve fondu Putnam Equity Income Fund tvoří akcie WFC tvoří jeden z největších podílů.
 
I když Wells Fargo nemusí být vůči současné volatilitě zcela imunní, dlouhodobí investoři by tuto akcii měli přinejmenším vzít na vědomí.


 
 

 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Teresa Rivas
 


Zprávy na podobné téma


05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
13.04.2017Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
   další >>
Stránka: 1 z 19

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.