Akcieatrhy  >  Kurzy-men  >  Neděste se a zůstaňte na EM na dlouhých pozicích
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 15.05.2017

Neděste se a zůstaňte na EM na dlouhých pozicíchZ historicky nízké volatility všech aktiv lze usuzovat mnohé. Většina klíčových událostí se už odehrála, přesvědčivých tahounů není dostatek, takže nízká volatilita zřejmě potrvá. Samozřejmě tam může číhat nevyzpytatelný ledovec, který by mohl vykolejit pozitivní sentiment, ale čekat jako spouštěč něco nečekaného nemá smysl. Investoři by měli zůstat opatrní, ale skrývání se není investiční strategie. Obavy, že soustředění na "normalizaci" strategie by narušilo zájem o riziko, se nepotvrdily, protože smysluplný posun je stále ještě několik měsíců vzdálený. Globálně uvolněné prostředí měnové politiky umožnilo trhům odsunout rizikové události, jako je brexit, ale posílil protekcionismus, geopolitická nejistota apod.

Destabilizující chování amerického prezidenta Trumpa oslabilo, protože nejnovější akce (propuštění Comeyho) měly na trh jen omezený dopad. Neočekáváme, že by nevýrazná cesta Fedu vystřelila sazby výrazně výš nebo způsobila pohyb rizikových aktiv. Očekávání zvýšení sazeb Fedu o 25 bb na zasedání 14. června trhy už vstřebaly. Údaje o ekonomickém růstu EM se dále zlepšily (protože se rozplynuly protekcionistické politické obavy), což s tlumenou inflací naznačuje, že více než několik centrálních bank rozvojových zemí sníží v tomto roce sazby.

Vidíme růst výhledu EM nad 4,5%, takže mírná podpora ze strany cen komodit dává EM další silnou hranici. Soudě podle toho, co vidíme, bude pokračovat tok EM obchodů carry, protože jejich rizikové poměry se zlepší. Jednotlivá rizika, jako je například Severní Korea, volby v Mexiku a zpřísnění v Číně pravděpodobně nezasáhnou ani přes značný objem obchodů do výprodeje EM. Zajímavé je, že nízké ceny komodit snížily investice některých investorů do EM měn, což způsobuje zaostávání některých rozvojových měn. Myslíme si, že je stále ještě čas obnovit pozice na beta EM, například TRY, RUB, IDR, MXN a BRL zřejmě slibují dobré výsledky. 

Tyto měny s největší pravděpodobností budou těžit ze současného prostředí s nízkou volatilitou. Obzvláště se nám líbí měny EM Asia, protože regionální růst, navzdory tomu, že se v Číně zpřísňují úvěry, se stále zlepšuje. Objevily se zprávy, že USA a Čína se dohodly na obchodní smlouvě, a i když se jedná o malý objem obchodování, naznačují, že obchodní válka nebo represivní měnová politika nejsou pravděpodobné. 

 
Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.