Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 24.02.2012

Neexistuje horký tip, vlastně ten nejvíc horký tip je ten, že  žádný neexistuje.

V investiční zprávě doktora Steva Sjuggeruda bylo uvedeno dvanáct zásad, které je potřeba dodržovat při investování na finančních trzích, aby člověk v uvozovkách "neprodělal gatě". Tyto kroky by měly investorům  pomoci dosáhnout co nejzajímavějších zisků a zamezit výraznějším ztrátám na majetku.

1) U rychlého obchodu je nutné zvážit ještě před jeho otevřením, zda se  jedná o záměr postavený na reálných informacích, nebo jenom o zábavu z  obchodu samotného.
a) Největší ztráty dosáhneme, pokud jdeme do rychlého obchodu bez  předešlého zvážení jeho  nutnosti.
b) Pokud investiční záměr zní až moc dobře, je potřeba ho  prozkoumat důkladněji. Právě proto, že   všechno má i svá úskalí.
c) Neexistuje horký tip, vlastně ten nejvíc horký tip je ten, že  žádný neexistuje.

2) Nutnost zamezování navyšování ztrát, pokud se záměr nedaří a pozice  se vydává opačnou cestou.
a) Je nutné zvážit, pokud se cíl nenaplňuje a dochází ke ztrátám  na pozici zvážit sám v sobě, zdadále držím z důvodů dalších pozitivních  očekávání, nebo zda pouze sám sobě investor nenamlouvá, že je vlastně  všechno v pořádku.
b) Stejně tak je důležité zvážit další dokupování u pozice, která  se již v dané chvíli nejeví tak zajímavě, jako při prvním nákupu. Mnoho  investorů totiž ředí do poslední chvíle i pozice, které se dostávají do  dlouhodobého klesajícího trendu.
c) Pokud přijdete o výraznější část majetku na pozici, máte stále  dvě možnosti. Můžete doředit výraznějším poměrem, aby jste i při mírném  nárůstu mohli zaznamenat ve finále co nejmenší ztrátu, nebo si uvědomit,  že stále ještě určitou část majetku v pozici máte a ten z ní uvolnit tak  jak je.

3) Snižujte množství majetku ve svých pozicích, které ztrácí a  navyšujte pozice, které Vám přináší větší zisky.
a) U pozic, kde dochází pouze k mírnému růstu nebo dokonce  negativnímu vývoji snižujte pozice, aby jste mohli navýšit podíl v  investicích, které Vám nesou výraznější zisky.
b) Investice, se kterou se předem neztotožníte Vám nedá příliš  klidu, pokud se zrovna vydá její průběh proti Vašemu záměru.

4) Na růstovém trendu se dá vydělat skoro na každé pozici a naopak.
a) Jít proti sestupnému trendu je spíš hrou na Dona Quijota
b) Při negativním vývoji na trzích Vám budou s neuvěřitelnou  určitostí klesat pozice více, než si dokážete představit, ale stejně je  tomu i naopak.
c) Krátké výkyvy na trhu nejsou schopné ovlivnit dobrý dlouhodobý  záměr.

Čtěte dále:
Čínské akcie s výrazně nízkým P/E
Čínské akcie s hodnocením Strong buy


5) Pokud dosáhne pozice historických maxim, neznamená to, že jí musíte opustit pokud Váš záměr nadále trvá a okolnosti se zdají být v pořádku. Stejně tak pokud titul dosáhne historických minim, není to vždy nutně signál k nákupu, pokud je něco v nepořádku a důvod poklesu nadále přetrvává.
 
6) Velmi nepravdivé je někdy tvrzení, že taktika koupit a držet vždy funguje. Pokud se pozici vysloveně nedaří a chybí signály zlepšení, není důvod v ní zůstávat.

7) Medvědí trhy mají začátek v dobrých časech, býčí ve špatných.
 
8) Nenakupujte pokud plně nerozumíte záměru, stejně jako si nenechte vnutit obchod, který nechápete. Nemusíte znát všechno a je dobré plavat ve vodě, kterou znáte.
 
9) Populární sektory bývají ve své době většinou nadhodnoceny a naopak.
 
10) Největší chybou je vstupovat do pozice u titulu ve chvíli, kdy Vám o ní povídá barman u drinku a víte, že už jí drží několik přátel, většinou se jedná o tak provařenou záležitost, že je načase spíš z takové pozice vybrat zisky.
 
11) Nikdy neváhat zasáhnout ve chvíli, kdy zjistíme, že jsme udělali chybu. Nemyslím tím nedodržet záměr, ale pokud jsme si jistí tím, že jsme se zmýlili, je potřeba okamžitě zasáhnout.
 
12) Je důležité si umět přiznat rizika investice ještě před jejím uskutečněním. Ten kdo hledí na počátku na rizika, dosáhne zisku. Oproti tomu ten kdo vyhlíží pouze zisky, může být překvapený příchozími problémy.

www.akcieatrhy.czVaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.