Akcieatrhy  >  Akcie  >  Technicka-analyza  >  Nejdelší a nejméně oblíbený rostoucí trh
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 11.11.2016

Nejdelší a nejméně oblíbený rostoucí trh
Dnes si ukážeme pouze menší množství grafů, protože trhy jsou nyní velmi volatilní a člověk se může snadno ocitnout na špatné straně trhu. Na velkou volatilitu je nejlepší recept vyčkat několik dní, až se celá situace trochu zklidní a poté si zkontrolovat co se v grafech událo. Pak se podíváme na oblasti podpory a resistence a na to, jak cenová akce na ně reaguje. Po volatilním dni, jaký následoval po volbách amerického presidenta, je nejlepší počkat, až se převládající trh sám opět ukáže. Po několika dnech až týdnech se opět ukáže, že trend je přítel.
 
Když se podíváme na graf indexu Dow Jones Industrial (INDU) tak zde vidíme několik menších modře vyznačených konsolidačních struktur. Jsou zde dva klesající lichoběžníky zasazené do rostoucího černě vyznačeného lichoběžníku. Poslední cenová akce vyznačila bod obratu a zformovala rostoucí zužující se lichoběžník.
 
Nyní se situace vyvíjí velmi zajímavě. Pro 95 % lidí představuje tato struktura otáčející strukturu, která je obvykle zakončena průrazem směrem dolů a poklesem. To je ve většině případů pravda, ale ne vždy. Silný impulsní růst může vytvořit rostoucí lichoběžní, který je proražen směrem vzhůru s následným růstem.
 
Když se podíváme na začátek roku 2016, tak to byl nejhorší začátek roku pro akciový trh. Tehdy to vypadalo opravdu špatně. Poté však INDU vytvořil dvojité dno, což je obvykle otáčející formace. Toto dvojité dno bylo součástí mnohem větší otáčející struktury, která začala vznikat v srpnu 2015. Po zmiňovaném dvojitém dně následoval impulsní růst k první konsolidaci v podobě modře vyznačené formace prapor. Trvalo tři měsíce, než byla tato konsolidační struktura dokončena. Špička směrem dolů v otáčejícím bodě 4 představuje „brexit“ a poté následoval růst k historickým maximům. 
 
Protože cenová akce selhala v překonání posledního historického maxima, začalo to vypadat, že se vytváří mnohem větší konsolidační struktura. Kdybychom zde měli totiž pouze jedinou konsolidační strukturu, dalo by se očekávat, že je to konsolidace na poloviční úrovni růstu a mohli bychom předpokládat další silný růst. Nicméně se vytvořily dvě korekční struktury za sebou a to znamená mnohem složitější situaci. 
 
Když se nyní zaměříme na poslední vývoj, tak vidíme, že v mnohém připomíná „brexit“. Kdo by si pomyslel, že po 800 bodovém poklesu v průběhu volební noci nastane tak silný růst? Hlavní použení z celé situace je to, že trend je tvůj přítel bez ohledu na šum a volatilitu. Když se podíváme na cenový graf, tak vidíme, že od ledna 2016 cena vytváří vyšší minima a vyšší maxima, což je podle definice známkou rostoucího trhu. Za zmínku také stojí vysoký obchodní objem na průrazu klesajícího lichoběžníku.
 
Ještě to není zcela jasné, ale pokud rostoucí trh ještě žije, tak vrchní trendová čára rostoucího lichoběžníku může představovat konsolidační strukturu v polovině celkového růstu a cílová cena se může nacházet na úrovni 20940. Z hlediska klasické technické analýzy to od začátku tohoto roku vypadá na klasický rostoucí trh.
 
 
 
Následuje šestiletý týdenní graf, ve kterém je vyznačen černý trojúhelník v polovině růstu, s dvěma malými modře vyznačenými konsolidačními formacemi těsně nad vrchní černou trendovou čarou. Nákupní signál vznikl, když 30 týdenní klouzavý průměr prorazil 88 týdenní klouzavý průměr.
 
 
 
Následuje graf v délce 20 let, který ukazuje rozvírající se lichoběžník (čelisti v délce jedné generace). Je to konsolidační formace. Můžeme zde vidět, jak trojúhelníková konsolidační formace zapadá do celkového obrazu. Vidíme zde od roku 2013 průrazy a následné testování. Když se díváme na veliké struktury, tak všechno vypadá veliké. Nicméně v průběhu vývoje veliké struktury je velmi těžké odhadovat, kam bude cenový vývoj pokračovat. Ze zpětného pohledu je to samozřejmě mnohem lehčí.
 
 
 
Následuje další 20 letý měsíční graf, který ukazuje celý rostoucí trh od roku 2009. Po sedmi letech růstové akce se INDU nachází na úrovni historického maxima. To se nedá odmítnout. Jde o jeden z nejméně oblíbených rostoucích trhů v historii. Každou chvíli někdo začne prohlašovat, že je tento trh u konce a snaží se ho shortovat, ale zatím pokaždé tyto snahy narazily na kámen. Je to důkazem, že je mnohem lepší obchodovat ve směru trendu, než proti němu. 
 
 
 
Kdo má zájem o opravdu dlouhodobý graf, tak se může podívat na 75 let dlouhý čtvrtletní graf INDU. Tento graf nám poskytuje ten největší a nejúplnější pohled na celou situaci. Během korekce v 70 letech minulého století mnoho obchodníků ještě nebylo na světě. Korekce od roku 2000 je již více v paměti. Nicméně tento pohled ukazuje, že se jedná o největší rostoucí trh v historii.
 
 
 
Pokud má INDU pokračovat v růstu, tak s ním musí nezbytně držet krok i Dow Jones Transportation Average index. Následuje denní graf s velikou konsolidační formací hlava a ramena. Následoval růst k novým výšinám. 
 
 
 
I když je mnohem zajímavější sledovat kratší časové rámce, přeci jen nezaškodí pohlédnout na dlouhodobější graf. Na následujícím grafu vidíme, jak vypadá víc než rok trvající H&S formace na týdenním grafu. Současný impulsní růst trvá pouhé dva týdny, a i když to vypadá na další růst, je pravděpodobné testování před pokračováním dalšího růstu. 
 
 
 
Na 20 letém měsíčním grafu vidíme masivní konsolidační formaci H&S, která se vytvářela mezi lety 2007 až 2012. Vidíme zde pěknou symetrii okolo čáry krku a levé a pravé rameno. TRAN je v třetím měsíci růstu po proražení čáry krku poslední konsolidační struktury H&S.
 
 
 
Poslední je 100 let dlouhý čtvrtletní graf TRAN. Vidíme zde velikou formaci H&S z minulého grafu. Tento 100 let dlouhý graf ukazuje, jak psychologie investorů vytváří neustále stejné struktury. Tyto struktury určitě nalezneme v grafech i za 100 let. 
 
 
 

 
 
Zdroj: Rambus Chartology
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.