Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 02.09.2013

Netflix: dvojitý vrchol se blíží. Insideři prodávají.
Na akciích společnosti Netflix došlo v roce 2013 k výraznému nárůstu. Tento nárůst společně s dalšími faktory, které níže rozebereme, dovedl v současné chvíli k realizaci zisků i přední představitele samotné společnosti. Důvodů může být celá řada. Například diverzifikace rizik vztahujících se k osobnímu majetku. Doplnění peněžních rezerv, ale také potřeba prostředků k vyrovnání daňové povinnosti. Já osobně však vidím hlavní důvod v samotné realizaci zisků. Obavám těchto investorů, že akcie po prudkém nárůstu, kdy v posledním roce svou hodnotu ztrojnásobila, prostě další možnost růstu nevidí příliš reálně. Tyto výprodeje byly tak extrémní, že je lze těžko připsat jiným podnětům. Naposledy se podobná situace narýsovala v roce 2011, a tak by obyčejní investoři, kteří nemají informace jako vedení společnosti a akcie Netflixu drží, měli zbystřit svou ostražitost. Pokud totiž bude současný vývoj kopírovat ten z roku 2011, mohou akcie Netflixu ztratit padesát procent své hodnoty prakticky přes noc.

V letech 2011 a 2012 představitelé společnosti nakupovali akcie v rozmezí cen 67 - 70 dolarů za kus a jednalo se o realizace v hodnotách milionů dolarů. V současné chvíli realizují mnoho pozic a prakticky pokaždé, když jim společnost jako bonus nové připíše, dochází ihned k jejich prodeji okamžitě, jak to povolí časový odstup od přípisu. To je příklad i generálního ředitele Reada Hastingse. Ten však zůstává i nadále hlavním akcionářem společnosti, drží stále více než 1 milion akcií.

Další představitelé společnosti však neprokazují tolik víry v její akcie a možnost dalších nárůstů. V červenci vyprodal George Battle více než 23 000 kusů akcií společnosti a Timothy Haley pak v srpnu 20 000 kusů. Marketingová ředitelka Leslie Kilgore pak prodávala prakticky v průběhu celého roku a celkový počet prodaných kusů dosáhl 40 000. Ted Sarandos pak vyprodal dokonce 80 000 kusů. a to již po nárůstu k 200 dolarům za jednu akcii. David Hyman začal prodávat cirka ve stejné době a to 26 000 kusů. David Wells vyprodal od té doby 30 000 kusů.

Veškerý zmínění představitelé společnosti vyjadřují vysokou důvěru ve firmu při kterémkoliv z konferenčních hovor, stejně tak ve všech debatách v médiích. Nicméně pohled na jejich realizace naznačuje fakt, že současnou hodnotu akcií považují za přeceněnou. Vyjma samotného Hastingse však nikdo z nich již nedrží významnější objem těchto akcií. Pokud se na Netflixu vytváří další bublina, budou mít její akcionáři před sebou poměrně horké chvilky.Kamil Beran pro www.akcieatrhy.cz
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.