Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 10.06.2014

Obří továrna od Tesly může nakopnout dodavatele lithia a grafitu


 
 

Shrnutí:
1. Změny v ETF fondech lithia mohou být dlouhodobou příležitostí v oblasti elektrifikace automobilů.
2. Poptávka po Lithium-iontových bateriích se může v příštích 3-5 letech zdvojnásobit.
3. Spolu s elektrickými automobily, napájí lithium-iontové baterie naše chytré telefony, tablety, notebooky a další výrobky.
4. Oznámení Tesly o stavbě továrny na západě Spojených států může být rozhodujícím faktorem v sektoru dovozu a výroby lithia a grafitu.
5. Produkce lithia a grafitu by mohla růst exponenciálně.

 
- LIT by mohlo dopadnout na podporu na úrovni 12,50 USD, což by bylo významné minimum. 
- Obchodní objem po oznámení TESLA.
 
Tomuto dynamickému oboru by měla být věnována pozornost, i navzdory změnám v oblasti lithia za posledních 6 týdnů, jelikož může dojít růstu jeho ceny. Léta jsme vás upozorňovali a dříve než širokou veřejnost, o potenciálním růstu na trhu s lithium-iontovými bateriemi, potřebnými pro mobilní elektroniku. Z výše uvedeného grafu je patrný obrovský nárůst ceny, který přišel začátkem března po oznámení Tesly. Ten se od té doby sice cena vrátila na původní hodnoty, to však může poskytnout dlouhodobým a obezřetným investorům lepší vstupní bod. Jak můžete vidět na obrázku níže, Tesla staví elektromobily, které mohou soupeřit s některými nejluxusnějšími auty současnosti.
 
S předstihem jsme  předpovídali nárůst produkce lithia a grafitu, jelikož jsou to nejdůležitější materiály pro baterie potřebné do elektromobilů. Poptávka po těchto bateriích se může velmi rychle během dalších 5 let zdvojnásobit. Zůstávali jsme optimističtí a trpělivě čekali na významnou změnu v tomto průmyslovém odvětví.

Čtěte dále:
Co lze očekávat na akciových trzích z historického hlediska v červnu?

10 nejdražších světových akcií – seznamte se
 
Investoři by měli zvážit dlouhodobou investici do ETF fondu lithia ETF (LIT), v kterém je široká škála výrobců baterií. O relativně nízkém obchodním zájmu svědčí PE na úrovni 19, přesto je tento trh na cestě k ohromující expanzi v dalších třech až pěti letech, neboť poptávka se zdvojnásobí. Tržní akcie hybridních i čistě elektrických aut jsou pravděpodobně na vzestupu.

 
Nedávná zpráva, že automobilka Tesla (TSLA) plánuje postavit obří závod na výrobu lithium-iontových baterií na území USA, může být potvrzením naší dlouhodobé investiční teze v donedávna opomíjeném průmyslovém odvětví. Další věcí je pak oznámení ze strany Tesly o jejich plánu zahájení výroby cenově dostupných elektrických aut pro trh Spojených států během následujících let. To může vytvořit ohromný růst pro nováčky na trhu a zajistit jim dostatečný odbyt v Severní Americe, namísto vývozu převážně do Číny.

 
Nové těžařské společnosti budou schopny zásobovat podobné továrny jako je Tesla, která plánuje otevřít největší bateriovou továrnu svého druhu ve světě, přímo zde na západě USA, za nižší cenu. Tento závod může být majoritním zástupcem ekonomického růstu pro Mexiko a Spojené státy během následujících dekád. Lithium a grafit se třeba stane palivem vozidel 21. století.
 
Podobně jako kdysi spalovací motory, lithium-iontové baterie budou pravděpodobně stát za další revolucí v budoucím období a rozhodně sníží procento emisí uhlíku. Tržní kapitalizace Tesly je 31 miliard dolarů a právě nyní má v hledáčku některé juniorské podniky v oblasti lithia a grafitu v Severní Americe, o kterých jsme psali, a které se stále obchodují relativně levně.
 
Většina současných zásob Lithia pochází buď z Chile/Argentiny (71%), nebo Austrálie (26%). Téměř veškeré australské lithium však jde do Číny. Při pohledu na ETF fondy lithia vidíme, že nedávno poklesly na rozumné hodnoty.
 
Wall Street Journal se domnívá, že Tesla si zvolí okolí města Reno ve státě Nevada ke stavbě 5 miliardového závodu s kapacitou výroby až 500 000 aut za rok, a to právě proto, že je zde v blízkosti bohatý zdroj lithia a japonští partneři zde můžou být považováni za strategické investory. Podle našeho názoru bude tento závod hlavním katalyzátorem a investoři by si měli začít uvědomovat, že tak jako spalovací motor kdysi nahradil koně, tak může být sám postupně nahrazován neustále se rozšiřujícími bateriovými systémy.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Jeb Handwerger
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.