Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 02.09.2014

Ochraňte své portfolio, investujte do elektráren. Část třetí, závěrečná SO.
Southern Company (SO):
The Southern Company, prostřednictvím svých dceřiných společností vyrábí a dodává elektrickou energii. Společnost vyrábí, přenáší a distribuuje elektrickou energii ve státech Alabama, Georgia, Florida, a Mississippi. Vlastní atomové, uhelné, vodní elektrárny, elektrárny na zemní plyn a ropu. Provozuje též výrobu elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Ke konci roku 2013 vlastnila a provozovala společnost, 33 hydroelektráren, 32 elektráren na fosilní paliva, 3 atomové elektrárny, 13 kombinovaných fluidních elektráren, 6 solárních elektráren, 1 elektrárnu na zemní plyn a 1 elektrárnu na biomasu. 
 
Společnost pod názvem Jižní Telecom také poskytuje digitální bezdrátové komunikační služby pro nejrůznější druhy přenosu: mobilní hovory, textové zprávy bezdrátové připojení k internetu, přenos dat atd. Provozuje také spoje s optickými vlákny. Společnost byla založena v roce 1945 a sídlí v Atlantě ve státě Georgia. 
 
Southern Company: Regulační prostředí
 
 
Southern Company: Energetický mix
 
Southern Company: Historické dividendové výnosy

 
 
Southern Company: Účetní hodnota a dluh
Dluh je oproti účetní hodnotě zhruba dvojnásobný, dluh na akcii (dtps), účetní hodnota na akcii (ceps)
 
Southern Company: Cash Flow
 Southern Company: Poměr ceny k účetní hodnotě

 
Poměr ceny k účetní hodnotě je historicky nízko. Beta je menší než jedna.
 
Souhrn a závěr
Hlavním cílem tohoto článku bylo představit rozumné možnosti příjmu pro ty investory, kteří mají obavy z možné korekce trhu, případně ze současné ekonomické situace. Domnívám se, že představené příklady představují vhodné investiční příležitosti pro investory zaměřené na pravidelný příjem v dnešní době nízkých úrokových sazeb a nadhodnocených akcií.
 
Čtenáři by si však měli být vědomi skutečnosti, že i když akcie ze sektoru inženýrských sítí nabízí vysoký dividendový výnos, z hlediska kapitálového zhodnocení nabízí jen malý růst. Je to dáno regulací zisků ze strany regulačních orgánů. Nákup na reálné hodnotě společnosti nabízí roční zhodnocení v rozsahu 3 až 5 % ročně. Domnívám se, že každá z těchto tří společností by mohla zaujmout. 
 
Co se týče dividendových příjmů, všichni tři z těchto kandidátů poskytují aktuálně výnosy 4 % a lepší. Růst dividend bude korelovat s budoucím růstem zisků společností. Nicméně tempo růstu dividend bude pravděpodobně pomalejší, než u rychleji rostoucích akcií v jiných odvětvích. 
 
Domnívám se, že v dnešním složitém tržním prostředí představují tito kandidáti rozumnou a bezpečnou možnost pro investování. Z tohoto pohledu mohou být použity jak pro dočasné zaparkování hotovostní rezervy, tak pro dlouhodobé zhodnocování. V každém případě je tato možnost lepší, než sedět na penězích. Vzhledem ke stabilní povaze cen akcií, konzistentních zisků a historii dividend se domnívám, že je to lepší možnost, než se spoléhat na úroky v bance. 
 
Prohlášení: Názory vyjádřené v tomto článku mají pouze informační a výukovou hodnotu a neměly by být považovány za doporučení k nákupu, nebo prodeji akcií zmíněných v článku. Minulá výkonnost firem není zárukou stejné výkonnosti v budoucnu a zmiňované společnosti si nemusí udržet odhadovaný růst zisků. Informace v tomto dokumentu by měly být přesné, ale nikdo by se na jejich základě neměl rozhodovat. Nedoporučujeme, aby někdo jednal na základě jakéhokoli investičního informací bez předchozí konzultace s investičním poradcem, pokud jde o vhodnost takových investic pro jeho konkrétní situaci.

Čtěte dále:
Ochraňte své akciové portfolio, investujte do elektráren. Část první SCG.
Ochraňte své portfolio, investujte do elektráren. Část druhá ED.
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Chuck Carnevale
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.