Akcieatrhy  >  Akcie  >  Technicka-analyza  >  Panika po brexitu je přehnaná. Nastal jen dlouho očekávaný vývoj
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 30.06.2016

Panika po brexitu je přehnaná. Nastal jen dlouho očekávaný vývoj
Evropské trhy jsou po brexitu ve zmatku, ale technický pohled na grafy naznačuje, že nastavení poklesu začalo již mnohem dříve. Dlouhodobý vývoj se nemění.
 
I když to vypadá, že hlavní příčinou současného propadu trhu je brexit, nenechte se mýlit. Evropské trhy jsou v poklesu již téměř dvanáct měsíců. Význam brexitu se přeceňuje. Tato událost sice spustila výprodej, ale pokud by k tomu nedošlo, našla by se nějaká jiná vhodná událost, která by spustila podobný vývoj.
 
Například evropský index exkluzivních akcií ztratil před brexitem od dubna 2015 již 26 % a ztoho méně než 2 % připadají na brexit.

 
 
Jinými slovy tento trh se již téměř rok pohybuje v klesajícím trhu. Graf ukazuje, že jde o stabilní pokles. Vývoj po brexitu byl sice prudký, ale základní nastavení grafu se nemění. Jde o povlovný, nicméně stabilní pokles. Samozřejmě by mohli investoři nepodlehnout panice a začít nakupovat, ale pohled na graf tomu zatím nenasvědčuje.
 
Dá se očekávat zotavení na hlavním indexu britských akcií FTSE-100. Investoři, kteří chtějí sledovat tento index tak mohou učinit pomocí ETF iShares MSCI United Kingdom (EWU), ale existuje zde jiné nebezpečí a to je nestabilita na měnovém trhu, takže eventuální zisky na akciovém trhu mohou vymazat ztráty na libře. Investoři si musí dát pozor na toto kurzové riziko.
 
Z tohoto důvodu by mohlo být zajímavější investovat do ETF sledujících burzy ve Francii, Německu a Švýcarsku (EWQ, EWF, EWI). 
 
Nejvýkonnější evropská burza v posledních letech byla Irská. Index Irish Stock Exchange Overall Price překonával výkonnosti indexu S&P 500. 

 
Nicméně během posledních dvou let šla stranou a vytvořila dobře viditelnou formaci hlava a ramena. Nyní došlo k proražení trendové čáry krku. Tento vývoj naznačuje další možný pokles.


 
Také portugalský burzovní index PSI-20 prorazil 20 letou trendovou podporu, což také nevěstí nic dobrého . ETF portugalské burzy se jmenuje Global X FTSE Portugal 20 (PGAL). 


Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Michael Kahn
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.