Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 10.03.2015

Podhodnocené akcie s vysokou hotovostí: United Tractors


Credit Suisse a JPMorgan uvádějí, že společnost by mohla těžit ze stavebního rozvoje v Indonésii. Výnos dividend by se mohl pohybovat na 2,8 %.
 
Indonéské akcie těžily ze zlepšení ekonomického výdaje a vyšších vládních výdajů do tvorby infrastruktury. Své k tomu řekl i propad cen ropy, který umožnil Indonésii snížit výdaje na dotaci cen ropných produktů. Širší indonéský trh vypadá, že je oceněn správně. Nicméně společnost United Tractors (UNTR.ID), největší distributor těžkých strojů má ještě prostor pro růst v důsledku lepších cen na stavebním trhu a v těžařském průmyslu. Během příštího roku lze očekávat růst akcie o 20 %. Dividendový výnos je nyní 2,8 %.
 
Akciový index Indonésie, MSCI, poskytl v minulém roce celkový výnos 14,2 % v dolarových cenách. V lokální měně dokonce 23,7 %. Ve srovnání s tím rostl index MSCI rozvíjejících se států o 2 %, měřeno dolarovým výnosem.
 
Indonésie je na cestě k ekonomickému zlepšení. Vláda kvůli urychlení reforem částečně vyměnila management státních podniků v ropném průmyslu a v elektrárnách. Cílem bylo zefektivnění povolovacích řízení a kolaudací. Také zmrazila růst úředníků a snížila vyplácené dividendy. Cílem bylo zvýšit investiční výdaje, hlavně do infrastruktury.
 
Tento vývoj hovoří ve prospěch společnosti United Tractors, která čelí menší poptávce ze strany důlních společností. Na druhou stranu se zlepšily podmínky v jimi vlastněných důlních projektech. Společnost má tržní hodnotu 5,6 miliard USD. Většinu 60 % vlastní Astra International, což je indonéský holding s automobilovým, finančním a infrastrukturním záběrem.
 
United Tractors se na Wall Street netěší zrovna největší popularitě. Z 11 institucionálních společností, které vlastní její akcie, pouze 4 ohodnocují společnost pozitivně. Akcie společnosti klesly během posledních 6 měsíců o 20 % a hodnota P/E se pohybuje na úrovni 12,6. Hodnota P/E indonéského trhu klesla z úrovně 15 na hodnotu 13. Nárůst prodejů stavebních strojů stavebním firmám by mohl přinést společnosti United Tractors více fanoušků. Credit Suisse umístila akcii na horní část svého seznamu a JPMorgan změnil ohodnocení akcií společnosti z Neutrální na Overweight.
 
Hlavním problémem pro společnost je, že vzhledem k poklesu cen komodit a utlumení důlní činnosti se pohybují prodeje jejich nejprodávanějších strojů značky Komatsu, Caterpilar a Hitachi na desetiletých minimech. Dalším problémem jsou nízké globální ceny uhlí, což sráží hodnotu vlastních uhelných podniků společnosti. Také nižší zisky odběratelů a snížení ziskovosti zákazníků, kteří využívají smluvní těžební servis, přináší problémy. Zákazníci hledají nižší těžební poplatky.
 
Navzdory těmto problémů zvládá společnost United Tractors situaci dobře. Prodej strojů stavebnímu průmyslu dosáhl rekordní úrovně, i když prodeje dolům klesaly. Tržby ze stavebního průmyslu budou v letošním roce pravděpodobně nejvyšší za posledních dvacet let. Také dodávky strojů do zemědělství byly dobré. Těžba a podnikatelské služby pak těžily z poklesu cen motorové nafty a z toho, že se zákazníkům společnosti relativně lépe vedlo. Indonésie má jedny z nejnižších nákladů na těžbu černého uhlí ve světě. Společnost sice bude pravděpodobně v nastávajících čtvrtletích realizovat dílčí ztráty ze svých uhelných podniků, ale ta by neměla mít vliv na celkový tok hotovosti.
 
Vedlejším efektem zhoršujících se podmínek na trhu s uhlím jsou klesající výrobní náklady na těžbu, což pomáhá firemnímu cash flow. Společnost očekává nárůst volné hotovosti v příštích dvou letech o 8 %. Tím by měla dosáhnout hodnota volné hotovosti na celkové hodnotě podniku 20 %. Volná hotovost pak může znamenat diverzifikaci podnikání mimo sektor těžby. V posledním období zakoupila společnost kontrolní balík akcií v 
 
Vedlejším efektem zhoršených ekonomických podmínek v těžbě uhlí jsou nižší provozní výdaje. Nižší provozní výdaje znamenají vyšší volnou hotovost. United Tractors předpokládá v tomto a příštím roce bude růst volné hotovosti tvořit 8 % celkové hodnoty společnosti. To by znamenalo, že koncem tohoto roku bude volná hotovost tvořit 20 % celkové hodnoty firmy. Tento vývoj vytváří možnost diverzifikovat podnikání jiným směrem, než je těžba. V posledních měsících zakoupila společnost United Tractors kontrolní balík akcií v lokální stavební společnosti Acset Indonusa (ACST.ID.
 
Cena akcií společnosti UNTR se v současné době pohybuj na úrovni 19 270 indoneských rupií, tj. 1,5 USD. Zisk na akcii v tomto roce by měl vzrůst o 2 % a v příštím roce o 6 %. Pokud by cena akcií vzostla o předpokládaných 20 % a dostala se na úroveň 23 000 IRD, pak by se úroveň P/E pohybovala na příjemných 14. Když k tomu přičteme velikost volné hotovosti a posun ve způsobu podnikání, dostáváme tím příjemné vyhlídky na další vývoj. Na americkém akciovém trhu se společnost obchoduje pod zkratkou PUTKY a hodnota této akcie se nyní pohybuje okolo 30 USD.


 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Credit Suisse, JPMorgan


Zprávy na podobné téma


05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
13.04.2017Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
   další >>
Stránka: 1 z 19

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.