Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 31.12.2014

Podle CNN Money akciový trh v roce 2015 zpomalí


 
 
 

Rostoucí trh v roce 2015 narazí na překážky

Ale to neznamená, že je večírek u konce. Investiční profesionálové dotazovaní serverem CNNMoney předpokládají, že ke konci roku se index S&P500T dostane na 2184 bodů, to znamená, že vzroste o 8 %. To je ještě pořád solidní zisk, i když nedosahuje dvojciferné výše, jak byli zvyklí investoři v posledních letech. 


 
Nicméně v novém roce můžeme očekávat překážky. Vyšší úrokové míry a líný globální růst bude srážet růst akciového trhu. Alespoň si to myslí experti. „Zhodnocování ceny akcií není moc přesvědčivé, takže může nastat posun v sentimentu trhu z libovolné příčiny.“ tvrdí Adrian Day, prezident Adrian Day Asset Management. 
 
Navzdory očekávaným překážkám v roce 2015 pořád vypadají investice do amerických akcií nejlépe ze všech možností. Japonsko je v recesi, Evropa k tomu nemá daleko, Čína zpomaluje a tak nejlépe vypadá během posledních čtvrtletí pomalu zrychlující americká ekonomika. 
 
Ekonomika vytvořila v roce 2014 největší množství pracovních míst od roku 1999 a tak růst spotřebitelských nadějí by se mohl konečně dočkat také vyšších mezd.
 
Existují náznaky, že ekonomický růst USA by se mohl promítnout do vyšších korporátních zisků a ty jsou jak známo živou vodou pro růst cen akcií. Vyšší zisky se promítnou do růstu cen akcií.

 
Aktivní a pasivní investování 
 
Zamotaná hlava centrální banky: Ekonomický růst není pro investory jen pozitivní zprávou, ale přináší i nejistotu, protože se všeobecně očekává, že FED v příštím roce začne se zvyšováním úrokových sazeb. Nikdo neví, jak bude na přísunu levných peněz závislý akciový trh reagovat na první zvýšení úrokové míry. 
 
První zvýšení základní úrokové míry od roku 2006 centrální bankou bude zcela jistě nepříznivou zprávou pro akciové trhy a investoři budou velmi pravděpodobně reagovat negativně. 
 
Investoři jsou také nervózní z toho, jak centrální banky v Evropě a Japonsku experimentují se stimulačními záchrannými opatřeními, která mají odvrátit nebezpečí pádu do recese a stimulovat ekonomiku. To že se sedm let po finanční krizi stále generují levné peníze, vytváří do budoucna riziko pro globální růst. 
 
„Existuje zde několik rizik ohledně dalšího vývoje. Zatím moc nefunguje Abenomika v Japonsku, Čína zpomaluje svůj hospodářský růst a může nastat ještě horší, než očekávané zpomalení ekonomického vývoje v Evropě,“ říká Kristina Hooper, z Allianz Global Investors. „Pokud nastane zpomalení globálního růstu, může to mít nepříjemný dopad na ekonomiku Spojených Států.“
 
Budou akcie v roce 2015 nudné a bez lesku?
 
Geopolitická nervozita. Zhodnocování akcií bude klást překážky nervozita z hrozícího geopolitického šoku. Mezi hlavní nebezpečí patří možná eskalace v důsledku agresivní politiky Ruska vůči svým sousedům.
 
Oproti tomu zde existuje nadměrný optimismus, že nízká cena ropy povzbudí ekonomický růst a tedy i růst akcií.
 
Cena ropy na 60 USD za barel? Dotazovaní analytici se vyjadřovali k současným cenám ropy, které spadly pod 60 USD. „Z krátkodobého hlediska jsou nízké ceny ropy pro ekonomiku pozitivní. Spotřebitelé neutratí tolik za benzín a zbude jim víc peněz na útratu, což by mělo roztočit kola výroby,“ tvrdí Fatima Igbal, z Azzad Wise Capital Fund.
 
Odvrácenou stranou těchto cen ropy je snížení kapitálových výdajů ropných společností, které byly dosud největším tahounem v nabírání zaměstnanců. To může zpomalit pokles nezaměstnanosti. 
 
Analytici dotazovaní CNNMoney předpokládají, že ropa v příštím roce opět vzroste někam k úrovni 74 USD za barel.
 
Obchodní plán na rok 2015. Jak se tedy mají investoři připravit na nadcházející vstup do nového roku? Profesionálové doporučují ještě stále zůstávat v akciích, ale také doporučují klientům přesunout část investic do dluhopisů, a malou část si ponechat v hotovosti. 
 
„Fed bude ve zvyšování sazeb nudně předvídatelný. Pro investory to jen znamená, že budou muset zvládnout krátkodobé turbulence na dluhopisovém trhu,“ říká Brian Jacobsen, z Wells Fargo Funds Management. 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Matt Egan 
 


Zprávy na podobné téma


05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
13.04.2017Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
   další >>
Stránka: 1 z 19

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.