Akcieatrhy  >  Komodity  >  Drahe-kovy  >  Podrobný pohled na drahé kovy – klasická technická analýza
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 21.04.2017

Podrobný pohled na drahé kovy – klasická technická analýza
Na drahých kovech se vytváří nová formace, která může vytvářet dlouhodobější směr vývoje. Současnou cenovou akci lze zatím jen odhadovat, protože nemáme zatím její potvrzení. Nicméně současný skok v ceně přináší další střípek do celkového odrazu. V trzích není nic garantováno, ale můžeme využít situaci, kdy pravděpodobnost dalšího vývoje hovoří v náš prospěch. Jakmile rozeznáme pravděpodobný vývoj nové formace, můžeme si vytvořit obchodní plán a pak se ho držet do té doby, než se buď plně realizuje, nebo než se prokáže, že jsme neměli pravdu. 
 
Začneme 60 minutovým grafem indexu GDX, na kterém vidíme dokončení rostoucího zužujícího se lichoběžníku. Čtvrtý otáčející bod vytvořil konsolidační strukturu směrem dolů. Je možné, že ještě uvidíme testování úrovně 24, než se plně projeví klesající vlna, ale není to jisté. V březnu se vytvořila otáčející formace H&S, která neguje lokální maximum ze srpna 2016. Máme zde formaci hlava a ramena nahoře a H&S dole, obě jsou to otáčející formace.
 
 
 
Na následujícím grafu máme jednoroční impulsní pohyb z lednového minima roku 2016, až po srpnové maximum roku 2016. Vidíme zde další formaci hlava a ramena, která obrací růstovou vlnu a následuje malá konsolidační struktura, která má své minimum v prosinci 2016. Tento 2 měsíční růst vytvořil první modrý zužující se poklesový rostoucí lichoběžník, s resistencí na 200 denním klouzavém průměru. Zde byla příležitost investovat na short při testování vnitřní trendové čáry a pak následoval další menší rostoucí lichoběžník, který vytvořilo oznámení FEDu o zvýšení sazeb. Nyní lze opět vstoupit do shortu, protože podmínky jsou podobné těm minulým.  
 
 
 
Každá konsolidační formace potřebuje ke svému vývoji nejméně 4 otáčející se body. Občas se vytvoří 6 otáčejících bodů, případně 8 a více, než je konsolidační formace zcela dokončena. Někdy vidíme, že je vývoj doprovázen menšími cenovými patterny, které vytváří otáčející se bod. Současný průraz pod spodní trendovou čáru vytváří možnou otáčející trojúhelníkovou strukturu. Nyní budeme sledovat, jak se celá situace vyvine, s tím, že již můžeme mít vytvořený obchodní plán, jak celou stávající situaci využít.
 
První událost, kterou budeme vyhlížet je možné zpětné testování rostoucího lichoběžníku a následný další pokles. Pak budeme chtít vědět, jakým způsobem bude cenová akce interagovat se spodní trendovou čarou a vývojem téměř 4 měsíce trvající konsolidační strukturou, která by měla dokončit 4 otáčející bod. Jeden střípek za druhým nám bude skládat celkový obraz.
 
 
 
Týdenní graf GDX ukazuje možný konsolidační trojúhelník a větší celkový obraz.
 
 
 
Můžeme se podívat na jiný graf ze sektoru drahých kovů. Máme zde 60 minutový graf indexu HUI. Vidíme průraz ceny pod spodní trendovou čáru poklesového rostoucího lichoběžníku. 
 
 
Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.