Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 07.10.2014

Podzimní cesta akciových indexů očima předních českých analytiků a makléřů


 
 
Index SP500 nezačal letošní rok popravdě moc zdařile. Na druhou stranu, ale dokázal vytvořit od svého letošního minima 1737 bodů ke svému maximu 2019 bodů přibližně 16 %. Prozatím tedy poměrně úspěšný rok 2014 (alespoň tedy pro americké trhy) se nám ale pomalu chýlí ke svému závěru. Do konce roku nám zbývají poslední tři měsíce, máme za sebou impozantní výsledky z amerického trhu práce i brilantní výkon ekonomiky s růstem 4,6 % a doslova za pár dní začíná vyhlašování hospodářských výsledků za třetí čtvrtletí. Na to jaký by mohl být vývoj akciových trhů do konce roku, jsme se vydali zeptat předních českých analytiků a makléřů.
 
S jakou pravděpodobností vidíte možnost růstu / poklesu akciových trhů v příštích šesti měsících a co podle Vás bude růst / pokles determinovat?
 
 
Roman Koděra, senior makléř Patria Direct
 
Na otázku pravděpodobnosti možnosti růstu / poklesu akciových trhů v příštích šesti měsících neexistuje jednoznačná odpověď, pokud bychom se mohli opřít jen o fundament, pak bych mohl říci, že 20/80, ale protože poslední 3 roky trhy „ovládají“ centrální banky, tak jejich působení vytváří  situace, které se velmi obtížně časují. Z tohoto důvodu je důležité trh sledovat průběžně a tím se případně zúčastnit nějakého zajímavého pohybu, který opět nastane. Důležitým faktorem zůstává trpělivost a ochota prostudovat jednotlivé společnosti, do kterých své finanční prostředky investoři chtějí investovat. Obecně platí, že zdravá firma krizovou etapu přežije a z dlouhodobého výhledu pak investice nebude ztrátovou.  
 Dušan Jalový
, analytik UniCredit Bank
 
Akcie se mají kupovat když je příležitost…aktuálně nejsou sice extrémně drahé, ale drahé jsou. Zároveň v horizontu 3Y nepřináší extra takovou opportunitu, která odpovídá riziku. Jsem obecně neutrální/negativní na další vývoj. 

 
 

Michal Semotan
, Portfolio manažer J&T BANK

V příštích šesti měsících odhaduji 70 % pro růst a 30 % pro pokles. Determinantou budou dobrá čísla z ekonomiky USA, dobré hospodářské výsledky společností.
 
 


Václav Pech
, investiční manažer Broker Trust

Poměr zde vidím mírně optimisticky. Řekněme 60/40 ve prospěch dalšího růstu akciových trhů. Rozhodující pro růst akcií zejména v USA bude ziskovost firem sdružených v indexu SP500 a  odhady jejích budoucích hodnot. Pokud bude v tomto ohledu nadále převládat optimismus, pak by nemělo dojít k výraznějším problémům. Pozornost je potřeba věnovat také globální ekonomice a faktorům, které ji mohou ovlivnit.  
 
 
Jan Traxler
, Privátní investiční poradce, FINEZ Investment Management 

Na horizontu 6 měsíců bych odhadl pravděpodobnost poklesu tak na 50%, zhruba stejná pravděpodobnost je, že ceny akcií budou více méně stagnovat. V pokračující růst nevěřím.
Na horizontu do dvou let je dle mého názoru pravděpodobnost poklesu cen akcií asi 80%.
 
Na detailnější ocenění akcií je možné se podívat ZDE 

 Eva Mahdalová
, analytička Colosseum

Ve čtvrtek 2. 10. 2014 zasedala Evropská centrální banka. Zasedání bylo ovšem velkým zklamáním pro trhy, jelikož trhy očekávaly, že se šéf ECB Mario Draghi vyjádří, v jak velkých objemech se bude uskutečňovat nákup dluhopisů, nicméně konkrétního čísla jsme se nedočkali. Pakliže by se nákupy dluhopisů neuskutečňovaly v agresivním objemu, lze tedy očekávat pokles na evropských akciových trzích a naopak. Na amerických akciových trzích lze očekávat zastavení silného růstového trendu, jelikož je velice pravděpodobné, že FED pomalu ukončí kvantitativní uvolňování.

 Jiří Zendulka
, analytik BHS

Faktorů jako obvykle bude celá řada. Z těch nejdůležitějších půjde o globální ekonomický vývoj v návaznosti i na geopolitické napětí, resp. vývoj sankcí s dopady z toho plynoucími. V USA nebude pro akciové trhy negativem očekávaný růst úrokových sazeb, pokud dojde k udržení ekonomického růstu, potažmo růstu hospodaření tamních korporací. Vrcholu tamních akciových trhů bychom se měly dočkat až v době úrokových sazeb blížících se svému normálu, kdy nejspíše budeme moci spatřovat (predikovat) možný budoucí konec cyklu hospodářského růstu. 
 
Určitě uvidíme rozdíly vývoje na jednotlivých akciových trzích. Pokud bych měl hovořit o globálním růstu trhů, volím pozitivních 65/35.
Redakce: www.akcieatrhy.cz 


Zprávy na podobné téma


05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
13.04.2017Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
   další >>
Stránka: 1 z 19

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.