Akcieatrhy  >  Komodity  >  Drahe-kovy  >  Stribro  >  Poměr Dow / stříbro naznačuje růst cen stříbra
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 21.06.2016

Poměr Dow / stříbro naznačuje růst cen stříbra
Když vytvoří akciový index Dow Jones své maximum, obvykle za tím následuje růst cen stříbra.
 
Poměr Dow / stříbro je tedy důležitým indikátorem pro předstihové určení toho, jak poroste cena stříbra.
 
 
 
 
 
Na horním grafu je vývoj indexu Dow od roku 1980 do roku 1994 a spodním grafu je vývoj cen stříbra v letech 2000 až 2012. 
 
V roce 1980 vytvořil index Dow své dno a to se projevilo na poměru Dow / stříbro minimem. Pro stříbro se vytvořilo dno, když poměr Dow / stříbro vytvořil svůj vrchol v roce 2001. Pro oba tyto trhy to znamenalo lokální minima těsně před nastartováním rostoucího trhu. 
 
První důležitý vrchol pro Dow nastal po 7 letech (a sedmi měsících), měřeno od minima na poměru Dow / stříbro. Pro stříbro přišel první důležitý vrchol po 7 letech co se na poměru Dow / stříbro vytvořil vrchol.
 
Druhý důležitý vrchol pro Dow nastal po 10 letech (a šesti měsících) poté, co poměr Dow / stříbro vytvořil minimum. Stříbro vytvořilo druhý důležitý vrchol po 10 letech, když poměr Dow / stříbro vytvořil svůj vrchol. 
 
Tyto vztahy naznačují, že existuje měřitelná korelace mezi cenami stříbra a indexem Dow, kterou lze vyjádřit v poměru Dow / stříbro. Tento vztah nám může pomoci odhalit, kdy cena stříbra začne růst. Případně můžeme použít tento poměr pro stanovení výstupní strategie z obchodu se stříbrem. 
 

Graf poměru Dow / stříbro

 
 
V grafu jsou vyznačeny klíčové fraktální struktury A B C D. Obě naznačují podobný vývoj klíčových událostí pro další vývoj trhu.
 
Bod A (u obou struktur) je vrcholem poměru Dow / stříbro, těsně před začátkem dlouhodobého růstu stříbra. V obou případech vytvořilo stříbro minimum, těsně potom, co poměr Dow / stříbro vytvořil svůj vrchol.
 
Bod B (u obou struktur) je minimum poměru Dow / stříbro, těsně poté, co stříbro vytvořilo důležitý vrchol.
 
Bod C (u obou struktur) je vrchol poměru Dow / stříbro poté, co stříbro vytvořilo důležité minimum. U Struktury z let 1970 byl bod C vytvořen těsně předtím než začala cena stříbra růst na své historické maximum 50 dolarů za unci stříbra. 
 
Z porovnání těchto dvou struktur můžeme vyvozovat, že podobný průběh by mohl mít růst stříbra v blízké budoucnosti. Dokonce se můžeme domnívat, že růst ceny stříbra vytvoří nové historické maximum. Kromě toho vrchol poměru Dow / stříbro v roce 2001 vytvořil naprostý vrchol. Pokud to je opravdu naprostý vrchol, měl by jít poměr Dow / stříbro níž, než tomu bylo v roce 1980.
 
 
Zdroj: Hubert Moolman
 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.