Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 24.06.2014

Poměrové grafy v drahých kovech indikují zdravý růstový trend


 

 
Za prvé je třeba mít na paměti, že těžební společnosti jsou silně podhodnocené a pokles v sektoru drahých kovů je cyklickým poklesem v rámci primárního rostoucího trendu. To znamená, že převládající (hlavní) trend je směrem vzhůru. Růstová cenová akce a prorůstové cenové formace vznikly v průběhu několika posledních týdnů a můžeme je sledovat na grafech těžebních společností i v grafech jednotlivých komodit. Když se zaměříme na podílový graf mezi HUI a zlatem (HUI/GOLD) vidíme, že se podíl dostal na téměř stejnou úroveň, jako v roce 2000, což byla úroveň hlavního minima na indexu těžebních společností (HUI). 

 
Pokud si prohlédneme další poměrový graf zlata a těžařů zlata (Gold/XAU) tak si můžeme povšimnout vytvoření formace hlava a ramena, což indikuje, že těžaři zlata překonávají výkoností cenu zlata. Poměr zlato/stříbro z dlouhodobého hlediska vytvořil falešný průraz na inverzní formaci hlava a ramena. Falešný průraz často signalizuje silný pohyb v opačném směru. 

 
Při bližším pohledu na poměrový graf zlato/stříbro vidíme cenovou formaci dvojitý vrchol a pokles pod trendovou čáru úrovně krku (neckline) formace hlava a ramena (head and shoulders). Poměr zlato/stříbro testoval úroveň krku a nyní vytváří nové minimum, což je také pozitivní signál pro sektor drahých kovů. Těžaři zlata převyšují výkoností zlato a stříbro má také vyšší výkonnost než zlato. Tento vývoj chceme vidět v případě zdravého rostoucího trendu v sektoru drahých kovů. 

Čtěte dále:
Grafologie divergencí – drahé kovy a akciové indexy, část první.
Grafologie divergencí – drahé kovy a akciové indexy, část druhá závěrečná.

Platina vytváří poptávkový šok

 
V následujícím grafu vidíme, že index XAU testoval silnou podporu a cena se pak začala otáčet vzhůru. Formace „trojitý vrchol a zřícený dům“ dokončila svůj vývoj v bodě 10 před několika týdny a od té doby cena opět míří vzhůru. 
 
  
Zlato našlo silnou podporu na úrovni 1220 až 1230 USD a také stříbro prorazilo formaci klesajícího lichoběžníku. 
 


 
Komplexní pohled na drahé kovy ukazuje prorůstové konsolidační formace. Korekce jsou velmi často zakončovány klesajícím lichoběžníkem, nebo formací rozšiřujícího se lichoběžníku. Komodity, Stříbro a platina, vytvářejí klesající lichoběžník a na zlatě vidíme rozšiřující se lichoběžník. Také na mědi vidíme přípravu k proražení klesajícího lichoběžníku, podobnému tomu na stříbře. Paladium vede skupinu a vytváří nové cenové maximum. To je také prorůstové znamení pro sektor drahých kovů. 

 
Při bližším pohledu vidíme, že těžební společnosti se odrážejí na Fibonacciho úrovni 78,6. Index začínajících těžebních společností Miners Junior Index (GDXJ) je vpředu a jeho cena prorazila za špičkou trojúhelníkové formace. Současně prorazila klesající trendovou čáru, která tvořila resistenci. 

 
Zlato má silnou resistenci na úrovních mezi 1290 až 1310 USD. Průraz úrovně 1310 může způsobit další růst ceny někam k úrovním 1550 až 1600 USD. 
 
 

 
Již několik týdnů nám ukazuje vývoj v grafech těžebních společností drahých kovů vývoj prorůstových cenových formací. Stejný vývoj vidíme i na poměrových grafech. Pro nás to znamená vstup do obchodních pozic v trojnásobně pákovaném ETF fondu JNUG a snahu využít tento střednědobý růstový trend. Je důležité sledovat, co nám trhy sdělují a pokud se objeví známky otáčení trendu příslušně reagovat. Grafy naznačují, že cyklický klesající trh je u konce a ke slovu se opět dostává primární růstový trh se slibným potenciálem.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
By: Trader MC 
 
Obchodování na kapitálových trzích je rizikové a obchodníci by si měli být vědomi, že mohou ztratit podstatnou část svého kapitálu. Obchodovat by měli jen s takovým kapitálem, který si mohou dovolit ztratit. Každý obchodník by měl zvážit, jestli obchodní příležitost vyhovuje kritériím z hlediska času, velikosti kapitálu, očekávaného zisku a tolerované výše ztráty, stejně jako dalším obchodním kritériím.
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.