Akcieatrhy  >  Komodity  >  Drahe-kovy  >  Stribro  >  Prediktivní schopnost poměru zlato/stříbro
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 15.02.2017

Prediktivní schopnost poměru zlato/stříbro
Poměr zlato/stříbro má nepochybně prediktivní schopnost. Při pohledu na graf vidíme, že tento poměr vytvořil vrchol ve stejné době, kdy zlato tvořilo v roce 2016 své dno. Poté nastal růst zlata, což investoři sázející na růst zlata velmi uvítali. 
 
Klesající trh na zlatě vždy má vliv na cenu stříbra, která v takovém případě klesá poměrově mnohem víc než cena zlata. Pokud je však zlato v rostoucím trhu, roste cena stříbra relativně více. Tento vývoj je cyklický a dá se použít k odhadu budoucího vývoje.
 
Na následujícím grafu vidíme dlouhodobý rostoucí kanál, který představuje klesající trh u drahých kovů, kdy ceny jak zlata, tak stříbra prudce klesaly. Každý vrchol v tomto poměrovém grafu označený červenou šipkou odpovídá příslušnému cyklickému minimu. Zlato zažívá výprodej a kolabuje na roční minimum, stříbro následuje vzápětí.
 
Nyní se však trend otočil a stříbro poprvé za pět let výkonnostně překonává zlato. Poměr zlato/stříbro se otáčí dolů a vzhledem k poslednímu výprodeji zlata to znamená, že cena stříbra roste víc, než cena zlata. Neznamená to, že by s určitostí již došlo k otočení trendu na zlatě, ale je to velmi povzbuzující. Z historického hlediska vždy, když dochází k rostoucímu trhu na zlatě, tak stříbro zlato překonává. 
 
Buď jak buď, poměr zlato/stříbro zamířil dolů a ceny zlata i stříbra rostou. Pokud graf poměru zlato/stříbro vytvoří nové nižší minimum, bude to znamenat, že nový trend přebírá vládu.
 
 
 
 
 
 
Zdroj: Bob Loukas
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.