Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 19.06.2014

Průraz v ETF solárních energií a jak ho zobchodovat


 


V průběhu několika posledních měsíců se mnohé indexy, sektory a komodity dostaly do fáze korekce, která dosahovala 10 až 20 %. Nyní však nastává období, kdy se mnozí obchodníci poohlížejí po nových obchodních příležitostech. Můžeme se podívat na jednu z nich. 
 
 
Dnešním příkladem takové příležitosti je ETF solárních energií TAN. V poslední době zde došlo k 23% korekci. Pokud dojde ke korekci mezi 20 až 25 %, znamená to obvyklou korekci v rychle rostoucím trendu. Na grafu také vidíme, že se korekce dostala k úrovni 150 a 200 denního klouzavého průměru. Tyto klouzavé průměry mají tendenci tvořit podporu, a pokud se cena dostane na jejich úroveň, jedná se o vhodné místo ke vstupu do pozice. 
 
Mnoho jednotlivých akcií v tomto sektoru vytváří průraz v rostoucích cenových formacích. Vývoj na těchto individuálních akciích tvoří základ pro pohyb na TAN. 
 
Fundamentálním důvodem pro pohyb ceny v solárním sektoru je pak rostoucí cena ropy. Pokud i nadále poroste, dá se předpokládat, že porostou i ceny v solárním sektoru. Pokud se růst ceny ropy zastaví, dá se předpokládat zastavení růstu TAN. 
 
Technický pohled na graf:
 
Dlouhodobá analýza ukazuje silný rostoucí trend s konsolidační strukturou. 
 
Střednědobá analýza ukazuje klesající lichoběžník, test klouzavých průměrů a trend obracející prorážející strukturu. 

 
Krátkodobá analýza ukazuje, že se cena pohybuje na úrovni resistence a než se cena vydá vzhůru, čeká nás ještě krátkodobý několikadenní pokles. 

 
TAN obchodní úvaha:
 
Pokud se cena dostane pod 39 USD, bude to známka selhání tohoto obchodního plánu. 

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Chris Vermeulen 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.