Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 03.07.2014

Ropa v pohybu, další zastávka 112 dolarů


 
 

Energetický sektor stoupá na ceně po dobu posledních dvou měsíců, což můžeme vidět z pohledu na ETF energetického sektoru XLE. Jestliže se tak ropa dostane na hodnotu 112 dolarů, XLE se bude pravděpodobně zotavovat ještě několik dní, možná i týdnů. A to právě proto, že množství a dostupnost energetických zásob je považováno za hlavního hybatele cen energií. 
 
Další způsob jak se dívat na tyto informace je přes akcie USO (ropný fondu USA). Ty vedou mnohem blíže k ceně ropy. Jediný problém je, že mnoho ETF, které se snaží sledovat podkladovou komoditu má problém se stavbou svých finančních prostředků. Vlastní vícero smluv do budoucna, které nám neposkytují zrovna přehledné krátkodobé informace o vývoji ceny v současných chvílích, přestože by měly. 
 
Co to vlastně všechno znamená? No, to znamená, že fondy, jako například USO, nebo vysoce respektované UNG, VIX ETF, selhávají ve snaze sledovat podkladovou komoditu nebo index s požadovanou přesností co se týče krátkodobých pohybů. To pak dále znamená, že můžete načasovat své operace přesně, index i komodity se pohnou ve váš prospěch, přesto váš fond ztrácí peníze, nebo nevede nikam. 
 
Teď trochu technicky…
 
Ropa WTI vytvořila rostoucí trojúhelníkovou formaci od března do května tohoto roku. Průlom je to vynikající a mělo by se obchodovat, dokud grafy nezačnou ukazovat opak. Takový průnik pak musí vydržet i první odezvy, nebo bude považován za neúspěšný. Takže jestli ceny klesnou do dvou dní od hranice průlomu, bude to dle našeho názoru hlavní negativum ropy. 

Čtěte dále:
Poměrové grafy v drahých kovech indikují zdravý růstový trend

Grafologie divergencí – drahé kovy a akciové indexy, část první.
Grafologie divergencí – drahé kovy a akciové indexy, část druhá závěrečná.
 
Rozsah trojúhelníku nám poskytuje měřené pohyby na horní hranici, která leží na hodnotě 112 dolarů. První odezvy se nechají podchytit nákupem. A první krátkodobý termín pro skalpovaní nějakých zisků, by tak mohl být 109 dolarů a zastavení v tomto bodě je moudré rozhodnutí. Obchodování je především o řízení kapitálu a rizik, pokud toto neovládáte, pak to trh využije jako svoji výhodu. 
 
Pohledem dále do grafu můžete vidět jakési dvojité dno trendu, známé taky jako formace W. Jakmile dojde k rozbití „W“ je nasnadě považovat trend za neutrální, nebo stoupající.  Za povšimnutí také stojí, to že RSI (index relativní síly), se nějakou dobu dral nahoru. Peníze se zde tedy točí. 

 
(růstový trojúhelník červeně a zeleně, cílová cena a hlavní resistence, dvojité dno a spodní otáčející formace, růst RSI – peníze proudí do ropy)
 
WTI závěrem
 
Stručně řečeno, ropa v sobě nese jakési speciální riziko. Poslední její pohyby by z větší části živeny zprávami ze zámoří. Tedy, ropa mohla kdykoliv vylétnout nebo letět ke dnu díky zprávám. Díky tomuto riziku jsme sáhli k menšímu kapitálu než obvykle.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Chris Vermeulen 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.