Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 29.04.2014

Ruce pryč od akcií stavebních společností
V důsledku vývoje v prvním čtvrtletí roku 2014 snižují státem ovládané hypoteční společnosti Fannie Mae a Freddie Mac odhad růstu trhu na trhu s bydlením pro rok 2014.

Doug Duncan, hlavní ekonom společnosti Fannie Mae v pondělí prohlásil, že společnost očekává zahájení výstavby 1,05 milionů nových domů, což je o 50 tisíc méně, než uváděly odhady růstu pro tento rok. Přikládá to obtížím na trhu s financováním a na trhu práce.

"Snižujeme mírně odhad růstu na trhu s bydlením, ale dosavadní vývoj byl vynikající a ztráta rychlosti růstu a mírný pokles budou jen přechodné,“ prohlásil Duncan.
V minulém týdnu snížila společnost Freddie Mac odhad prodejů nových domů pro rok 2014 z 5,6 milionu na 5,5 milionu nových domů.

"Malé množství nových domů připravených k prodeji mohou vyústit do potíží s vyhledáváním nových domů a to by se mohlo promítnout také do vyšších cen nových domů na celém území státu a tedy do nižších prodejů,“ prohlásil Frank Nothaft, hlavní ekonom firmy Freddie Mac.

Tyto předpovědi se vyplnily, protože středeční ekonomická data nově prodaných domů přinesla údaj 384 tisíc, přičemž analytici očekávali 455 tisíc. Minulá hodnota byla 449 tisíc nově prodaných domů.

Pokles prodejů spolu s poklesem nabídky mohou přinést další těžkosti na trhu s bydlením, i když hypotéky mají stále velmi nízké úročení. Pokud poptávka po hypotékách nebude růst, mohly by některé banky snížit své nároky na poskytování hypoték.

A co to znamená pro nás jako investory? Nic víc než se tomuto sektoru pro jistotu vyhnout.

Ticker
Společnost
Tržní kapitalizace
DHI
D.R. Horton, Inc.
7.32B
CHCI
Comstock Holding ...
30.76M
LEN
Lennar Corporation
7.89B
SPF
Standard Pacific ...
2.22B
RYL
The Ryland Group,...
1.77B
MDC
M.D.C. Holdings, ...
1.34B
NVR
NVR, Inc.
4.75B
HOV
Hovnanian Enterpr...
644.39M
KBH
KB Home
1.35B
PHM
PulteGroup, Inc.
6.98B
MHO
M/I Homes Inc
548.30M

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: finance.yahoo.com
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.