Akcieatrhy  >  Ekonomika  >  Ruská centrální banka promeškala možnost snížit klíčovou sazbu
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 05.05.2016

Ruská centrální banka promeškala možnost snížit klíčovou sazbu
Rubl posiluje od chvíle, kdy na začátku ledna dosáhl proti dolaru absolutní minimum. Tehdy se jeden dolar rovnal 82 rublům. Nyní USDRUB oslabil pod 65 a vzestupný tlak by měl pokračovat, pokud bude dál probíhat odraz cen ropy. Výhled na ruské výnosy z ropy je pozitivnější i přes globální přezásobení. Očekávání vyšší poptávky po ropě v příštích letech a obavy z výrazného zvýšení ropy tlačí cenu této komodity výš.

Stále jsme přesvědčeni, že probíhající vzestup rublu je střednědobě v ohrožení, protože vývoz bude zřejmě dál strádat. Silnější měna vyrovnává pozitivní vliv na odraz ropy. Ruská centrální banka ale promarnila na zasedání v pátek 29. dubna příležitost oslabit rubl o 0,5%, protože jsme pevně přesvědčeni, že současná úroveň rublu představuje možnost normalizovat monetární politiku. Nepříznivý dopad na inflaci bude v každém případě vyvážený silnější měnou a vyššími cenami ropy.

Bedlivě sledovaná inflace rychle klesá. Meziročně poklesla na hodnotu kolem 7%, což je ale stále příliš vysoká úroveň. Přesto to v dnešním světě znamená nedostatek vysoce výnosných aktiv. Takže investoři chňapají po Rusku. Udržování dvouciferné míry inflace situaci samozřejmě nepomáhá. Dlouhodobé investice dopadají nejhůř na tuto sazbu a prémie požadované za investice, aby byly ziskové, jsou pak příliš vysoké.

Náš pohled na USDRUB je medvědí. Dolar by měl táhnout pár ještě níž, protože mírný přístup Federálního rezervního systému ukazuje převládající potíže americké ekonomiky. Tříměsíčním cílem je 60 rublů za dolar.

 

Swissquote
Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.