Akcieatrhy  >  Akcie  >  Fundamentalni-analyza  >  Sázejte na bio a přírodní potraviny
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 26.06.2015

Sázejte na bio a přírodní potraviny
Mezi maloobchodními prodejci speciálních potravin jsou nejvíce oblíbené společnosti United Natural Foods, Hain Celestial a WhiteWave Foods.
 

Wedbush

Speciální potraviny utrpěly v posledních měsících ztráty.
 
Po vzruchu na začátku roku 2015 se trend řetězců speciálních potravin otočil, což zasáhlo společnosti Sprouts Farmers Market (SFM), The Fresh Market (TFM), Whole Foods Market (WFM), Natural Grocers by Vitamin Cottage (NGVC), takže během posledního roku zaznamenaly výprodej.
 
Hlavním zklamáním vzhledem k očekáváním byly sice počítače, ale současné zpomalení v růstu maloobchodních řetězců jde spíš na vrub takovým vlivům jako je počasí, deflace atd. Růst spotřeby táhne růst společnosti Food Away-From-Home (AFH) a Wall Street zaznamenává postupné zrychlování růstu sektoru speciálních potravin. Růst akcií AFH je konkurencí pro ostatní maloobchodní prodejce.
 
Zpomalování růstu maloobchodních prodejů je dáno nejrůznějšími faktory založenými na výsledcích přerodu průmyslu, příjmech obyvatelstva, ale hlavní konkurencí je růst prodejů přírodních organických a speciálních potravin. Změna v náhledu na stravování se projevuje růstem prodejů speciálních potravin a rozšiřováním jejich prodejní plochy v tradičních maloobchodních prodejnách u prodejních řetězců.
 
Navzdory obavám Wall Street z výsledků za druhé čtvrtletí a jejich dopadu na cenu akcií, nedochází k žádnému dramatickému posunu. Producenti a prodejci speciálních potravin se pohybují vcelku v souladu s odhady analytiků a dá se předpokládat jejich mírný růst během tohoto roku a v prvé polovině roku 2016. Marže by se neměly snižovat. Ve studii pěti různých domácích trhů se uvádí, že druhé čtvrtletí by mělo být pozitivní.
 
Speciální potraviny budou čelit dvěma protichůdným vlivům, které je postaví před obtížné rozhodování ohledně dalšího vývoje. Buď budou muset investovat do dalšího zvyšování prodejní plochy a budu čelit zpomalování velikosti prodejů. Nicméně zvyšující se podíl ve spotřebě speciálních potravin napříč obyvatelstvem Spojených Států dává naději, že nejlepší výsledky by mohly mít společnosti zaměřené na hodnotu (Sprouts), nebo na kvalitní nabídku a marketing (Whole Foods). 
 
Výrobci a distributoři speciálních potravin ale určitě najdou způsob jak se vypořádat se situací. Trendem je rozšiřování nabídky produktů z přírodních zdrojů, čerstvých, přírodních a biologicky tradičních výrobků. Nabídka takového zboží postupně získává prostor v tradičních maloobchodních prodejnách. Tradiční maloobchodní prodejci, jako je Kroger (KR), Costco Wholesale (COST) a Target (TGT) během posledních dvou let podstatně zvýšily nabídku těchto produktů, ale prostor pro další navyšování prodejní plochy s touto nabídkou stále existuje. Speciální potraviny představují 15 % z koláče prodeje potravin ve výši 650 miliard dolarů potravin. Je zde prostor pro další růst.
 
Pokles cen akcií vytváří potenciální nabídku pro investory, protože investoři mohou na současné úrovni ohodnocení společnosti přistoupit na ne tak rychlý růst. Mezi nejzajímavější společnosti patří United Natural Foods (UNFI), Hain Celestial Group (HAIN) a WhiteWave Foods (WWAV). 
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Phil Terpolilli, Dominic Ruccella
 


Zprávy na podobné téma


05.07.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červenci 2017?
03.07.2017 DOW JONES INDUSTRIALS
26.06.2017Poměrové grafy – skrytá informace, která dává smysl
25.06.2017Zajiťovatelé shortují euro, americké sektory rotují
21.06.2017Aktuální přehled trhů v 25. týdnu
19.06.2017Elliottova analýza indexu Dow Jones naznačuje krátkodobý pokles
15.06.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v květnu 2017
14.06.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v červnu 2017?
29.05.2017ES_F E-Mini S&P500 Elliottova analýza
25.05.2017Kumulovaný zisk amerických bank v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 12,7 %, ukazuje FDIC
24.05.2017Elliottova analýza – DAX a stříbro
18.05.2017Facebook dostal od EK pokutu 110 mil. € za poskytnutí zavádějících informací při převzetí WhatsAppu
17.05.201750 žhavých a tonoucích akcií z pohledu opčních obchodníků v dubnu 2017
12.05.2017Co lze očekávat na akciových trzích (SPX, R2000, DJIA), z historického hlediska v květnu 2017?
11.05.2017MONETA Money Bank - Klesající úrokové marže dále sužují ziskovost banky; vysoká dividenda stále na dosah
11.05.2017ČEZ výsledky za 1Q17 pozitivně překvapil, celoroční cíl zvýšen - rozšířený komentář
10.05.2017Wal-Mart zaplatí 300 milionů dolarů za to, že jeho zaměstnanci upláceli, tvrdí Bloomberg
05.05.2017Moneta Money Bank - Klesající čistá úroková marže stále tlačí na nižší ziskovost banky
27.04.2017Akciový index DOW JONES INDUSTRIALS
13.04.2017Růst ekonomiky USA zpomaluje, ale růst cen akcií bude pokračovat
   další >>
Stránka: 1 z 19

Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.