Akcieatrhy  >  Komodity  >  Sázejte na bitcoin, než začne příští finanční krize
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 20.07.2016

Sázejte na bitcoin, než začne příští finanční krize
Bitcoin se nachází v růstové fázi. Jeho výkonnost v minulém roce bere dech. V roce 2016 má jako jediná třída aktiv naději, že překoná výkonností dokonce i zlato a stříbro. Proč je na tom bitcoin tak dobře?

Graf: Růst ceny bitcoinu v minulých letech

 
 
Lidé se obvykle ohlížejí po alternativních aktivech ve chvíli, kdy ztrácejí důvěru v tradiční třídy aktiv. V průběhu minulého roku se jak akciové tak komoditní trhy dostaly do fáze stagnace a pohybovaly se nahoru a dolů, celkově stranou. Investoři spekulující na růst, stejně tak spekulující na pokles se dostávali současně na špatnou stranu trhu. 
 
Makroekonomická situace světové ekonomiky nedává dostatek důvěry, v další růst a odrazuje potenciální investory. V nepřehledné situaci se orientují pouze zkušení investoři a tato situace dokonce přesvědčila legendárního investora George Sorose, aby přerušil svůj zasloužený důchod a vrátil se na trhy shortoval přepálené trhy. Mnoho manažerů hedžových fondů zase sází na zlato, protože se všichni svorně domnívají, že další finanční krize je za rohem. 
 
Výsledek hlasování Velké Británie o setrvání v EU poskytl centrálním bankám další munici pro snižování základní úrokové míry. Bank of England je na vážkách a očekává se, že na příštím zasedání by mohla snížit úroky. Také ECB je odhodlána jít hlouběji do záporných sazeb. Ministerský předseda Japonska, Shinzo Abe bude pravděpodobně tlačit Bank of Japan k dalšímu uvolnění měnové politiky.
 
Od konce minulé finanční krize napumpovaly centrální banky masivní množství peněz do systému, aniž by se to odrazilo v růstu HDP. Navíc v tom nehodlají přestat, takže se svět přibližuje další finanční krizi rychlým tempem.

Graf: Účetní rozvahy centrálních bank a růst HDP zemí G20

 
 
Také FED se zalekl zvyšování úrokových sazeb a po prvním pokusu se zarazil a zřejmě hodlá pokračovat v politice kvantitativního uvolňování. Říká se, že FED bude tisknout peníze tak dlouho, dokud nedojdou v Americe všechny stromy.“
Bitcoin funguje opačně než centrální banky
Pokud porovnáme centrální banky s bitcoinem, tak ten funguje opačným způsobem. Na rozdíl od národních měn je celkové množství bitcoinů omezeno shora na 21 miliónů jednotlivých bitcoinů a víc nemůže být vytěženo.
 
Těžba každého dalšího bitcoinu je složitější a dá víc práce. Tvůrce bitcoinu, známý pod jménem Satoshi Nakamoto naprogramoval tvorbu bitcoinů tak, že po vytěžení 210 tisíc jednotek je příjem za těžbu snížen na polovinu.
 
Původně byl příjem stanoven na 50 bitcoinů za každý blok a tato odměna byla snížena na konci roku 2012 na polovinu. V současné době je tedy příjem za těžbu ve výši 25 USD. V současné době došlo opět ke snížení hodnoty na 12,5 USD za blok bitcoinů.
 
Zatímco centrální banky tisknou peníze jak o život, těžba bitcoinů je stále náročnější a to se také odráží v jejich ceně, která prudce roste. Těžaři bitcoinu shledávají složitým pokračovat v těžbě bitcoinu, když se jim příjmy snížily na polovinu. Znamená to tedy, že rychlost těžby bitcoinů se také zpomalí a bude se zpomalovat i v budoucnu. 
 
Těžba bitcoinů se začne dramaticky zpomalovat až množství bitcoinů v oběhu dosáhne zhruba 75 procent jejich celkového množství. Lidé rozumí tomu, že ve světě tištěných peněz a nafukujících se cen aktiv zde existuje komodita, která má omezené celkové množství, a která tak zajišťuje, že si do budoucna zachová svoji hodnotu. 
 
Cena bitcoinů tedy nemá jinou možnost, než růst.
 
 
Zdroj: Chris Vermeulen
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.