Akcieatrhy  >  Akcie  >  Fundamentalni-analyza  >  Situace vypadá nadějně, doprava a banky rostou, AAPL zatím klesá
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 31.07.2015

Situace vypadá nadějně, doprava a banky rostou, AAPL zatím klesá
Když si vyhradíte nějakou dobu na studium týdenních grafů, tak mnoho z nich vypadá tak, že kriticky překoupené oscilátory ustupují ze svých extrémních pozic a cena se nachází zhruba v oblasti kritické podpory. Index SP 500 se dostal z překoupených pozic a to je jistě dobrá zpráva pro obchodníky, kteří spekulují na růst. Existuje období, kdy ústup oscilátoru je vyvolán mnohem větším propadem ceny, nicméně stále ještě se nacházíme v rostoucím trendu a úroveň 2040 by měla odolat. Měsíční graf vypadá hrozně, takže ho neukazujte dětem, nebo vám nebudou spát. Týdenní graf je v lepší formě. A denní graf se začíná přesouvat z neutrálního do růstového postavení. Hodnota ceny roste a klesá, ale celkově to nevypadá špatně. Sice to není na nějaké vyskakování, ale situace nevypadá, že by měl přijít nějaký pokles. Růstově orientovaným obchodníkům se bude dýchat mnohem lépe, pokud úroveň 2040 vydrží. Růstový trend to ještě nemá za sebou. Hlavní teď bude, jestli se spekulujícím na růst podaří udržet hlavní 2,5 roku dlouhou růstovou trendovou čáru.
 
 

 
Hlavní noční můrou pro mnoho obchodníků byly vývoj ve třech sektorech – průmyslu, dopravě a v polovodičích. Vypadalo to dlouho, že vládu převezme klesající trend, ale silné skoky v ceně směrem vzhůru v posledních dnech naznačují, že se to začíná lepšit. Není to ještě vyloženě růstové, ale vypadá to, že lokální minimum bychom mohli mít za sebou. Tento vývoj určitě nepomáhá spekulantům na pokles k útoku u indexu SP500 na úroveň 2040 hlavně kvůli tomu, že pokles ve zmiňovaných sektorech se zastavil a nastalo zlepšení. V ostatních sektorech to lítá nahoru dolů, ale když se ti pozadu zlepšili, mohlo by dojít k útoku na hranici 2134. Klesající sektory vypadají nyní na denních grafech mnohem lépe a například na denním grafu dopravy, poslední vývoj významně odstranil podobu klesajícího trendu, když cena prorazila klesající trendovou čáru. 
 
 

 
Solidní cenová akce pokračuje na grafu bankovního indexu. Po zasedání FEDu se cena zhoupla a odrazila od úrovně 50 denního exponenciálního klouzavého průměru. Je těžké zastávat názor, že trh bude klesat, když vám rostou banky. 

 

 
Vedoucí z vedoucích AAPL je pozadu a vede si špatně, ale není zde veliký důvod k obavám, když klíčové sektory si v poslední době vedly také špatně. Je důležité, jak si vede AAPL, ale nemusí růst, když neroste okolní trh. V minulosti bychom našli období, kdy si AAPL vytvořil svůj vlastní klesající trend, zatímco okolní trhy rostly. Klíčová podpora na úrovni 122 USD vypadá silně, ale i kdyby byla proražena, následuje hned další na úrovni 118 a její test by nemusel nic znamenat. Na této úrovni by mohlo dojít k testování a otáčení směru, ale zatím to vypadá, že úroveň 122 by mohla vydržet. Pokud se AAPL podaří otočit trend někde mezi 122 a 118, tak spekulující na růst dostanou do ruky nové zbraně, a spolu se zlepšujícími se podmínkami v již zmiňovaných sektorech mohou vyrazit směrem vzhůru. 
 
Sentiment trhu se začíná zlepšovat. Přesvědčení o tom, že trh bude klesat, se snížilo na 25,8 %, což je nejnižší úroveň od loňského října. I když poslední období ještě nebylo příznivé pro ty, kdo se předčasně vrhli do spekulací na růst, nicméně počet spekulativních pozic na pokles s zvýšil jen velmi nepatrně, což je pro spekulující na růst velmi pozitivní zpráva. Impulsivní vstupy do růstu jsou střídány závany strachu, ale ten se objevuje vždy, když se objeví sebemenší náznak prodejů. Strach vždy vyvolává akci, naděje akci nevyvolává. Strach nastupuje mnohem rychleji, než naděje. Čím déle se bude trh vyvíjet do strany, tím více bude klesat strach z propadu a to se také odrazí v náladě trhu.
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Jack Steiman & Robert New 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.