Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 11.06.2014

Slibný průraz na libře


 


 
Britská libra je možná na hraně začínajícího dlouhodobého poklesu. Podívejme se na to, jestli a kdy by tento pokles mohl začít. 
 
Britská libra se nachází v korekční formaci od roku 2007. Dramatický pád v letech 2007 až 2008 představuje impulsní vlnu s pěti vloženými vlnami. V grafu ji označujeme jako A. Další vývoj následovala korekční struktura, kterou máme v grafu označenu jako vlnu B. Na měsíčním grafu je vidět, že tato korekční struktura je kompletní, protože cena testuje dva významné dlouhodobé cíle. Prvním z nich je Fibonacciho úroveň 1,6887 a druhým je související vrchol v roce 2009 na úrovni 1,6991. 

 
Na týdenním grafu je vidět, jak se cena vyvíjela poté, kdy testovala úrovně zmíněné v minulém grafu. Vidíme, že se cena začala s pokusy o proražení spodku rostoucího kanálu. Pro obchodníky je nyní hlavním úkolem zjistit, zda se jedná o falešný průraz kanálu, nebo zda se jedná o významnou ztrátu podpory v rostoucím kanále. 

 
Za účelem zjištění této informace by si měli obchodníci všímat vývoje na denním grafu. Je možné, že dojde k pokračování ve směru silné vlny iii, z nadřazené vlny (iii), jejíž nadřazená vlna je označena C. Dva možné scénáře jsou naznačeny v grafu. Cena se může pohybovat podle scénáře vyznačeného modrou čarou a pak by měl následovat plynulý pokles, nebo přichází do úvahy scénář naznačený červenou čarou, kdy by došlo nejprve k růstu a pokles by následoval až potom. Obchodníci by měli z vývoje na denním grafu usoudit, který z obou scénářů je platný a zvolit vhodný způsob na řízení obchodu podle tohoto scénáře. 

 
Obchodování na kapitálových trzích je rizikové a případný investor by před vstupem do obchodu měl zvážit všechna rizika. Zvláště by měl přihlédnout k časovému horizontu, výši rizika a k dalším relevantním kritériím.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Trading On The Mark 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.