Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 28.11.2014

Slunce nad stříbrem nezapadá. Část druhá, závěrečná.


 
 


Růst poptávky po kovu
 
Solární průmysl je jen jednou částí, která v současné době zvyšuje poptávku po stříbře. Od července se cena stříbra propadla téměř o 25 % a to začalo přitahovat pozornost investorů, kteří hledají podhodnocené investice. 
 
Komodity jsou sice nyní pod tlakem, ale je vidět aktivita spíše u ETF stříbra, než u ETF zlata,“ říká Ralph Aldis, portfolio manažer fondů Gold and Precious Metals Fund (USERX) and World Precious Minerals Fund (UNWPX). Na následujícím grafu je vidět, že ETF stříbra stále roste oproti ETF zlata, které klesá. 

 
Ralph Aldis přičítá podstatnou část tohoto průběhu vývoji v sektoru solární energie. „Investoři zjišťují, že stříbro je důležité pro výrobu solárních panelů a tak je netíží současné podhodnocení ceny stříbra vůči zlatu.“
 
Následující graf ukazuje, že stříbro je rovněž v současné době přeprodané.


 
Graf: Roční procentuální změna ceny fyzického stříbra
 
V minulém měsíci byla prodána 1 miliarda akcií na NYSE kotovaného ETF SPDR Gold, což je druhý světově největší fond podložený fyzickým zlatem. Obdobný fond na stříbro se v záři dostal na nové rekordní úrovně. Poptávka po stříbře v Indii exploduje. Prodeje americké stříbrné mince American Eagle dosáhl dvouletého maxima ve výši 5,8 milionů uncí. To je dvojnásobný objem oproti loňskému říjnu.


 
Graf: Cena stříbra a výše prodejů stříbrných mincí v USA


Příklad ETF s podkladem stříbro:

E-TRACS UBS Bloomberg CMCI Silver Index ETN (USV) 
iShares Silver Trust ETF (SLV) 
PowerShares DB Silver Fund ETF (DBS) 
E-TRACS CMCI Silver ETN (USV)
ProShares UltraShort Silver ETF (ZSL)
Global Gold and Precious Metals Portfolio ETF (PSAU)
ETFS Silver Trust (SIVR)
Global X Silver Miners ETF (SIL)
 

Čtěte dále: 
Slunce nad stříbrem nezapadá. Část první
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Frank Holmes
 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.