Akcieatrhy  >  Komodity  >  Zemedelske-produkty  >  Sójové boby se opět chystají růst
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 27.07.2016

Sójové boby se opět chystají růst
Cena sójových bobů zažila propad a nyní se nachází v konsolidaci. Jakmile tato korektivní fáze skončí, můžeme předpokládat její opětovný růst směrem k novým historickým vrcholům. 
 
Začneme pohledem na roční graf.
 

Sójové boby roční graf

 
 
Na dlouhodobém ročním grafu vidíme, že cena mezi lety 1973 až 1999 cena vytvářela mohutnou základnu pro budoucí růst. Během této doby bylo maximum na úrovni 1290 USD a minimum na úrovni 405 USD. Pod úroveň minima cena velmi pravděpodobně nedojde. V současné době cena vytváří novou základnu pro další růst. 
 
Z historického maxima v roce 2012 na hladině 1794 USD se cena propadla a měla by vytvořit klasickou třívlnnou formaci A B C. Vlna A je pravděpodobně již vytvořena a nyní by cena měla růst do bodu B. Po ukončení vlny B by cena měla opět zamířit dolů a vytvořit vlnu C. Nicméně tento vývoj bude zcela jistě trvat několik let. 
 
Bollingerovo pásmo se střední čarou tvoří podporu pro vlnu A. Cena je nyní mírně pod střední čarou. Další vývoj ceny by měl být směrem k horní čáře Bolllingerova pásma, kde by měla být ukončena vlna B. Následovat by měl pokles ke spodní čáře pásma, a vytvoření vlny C.
 
Úrovně Fibonacciho vějíře jsou zakresleny mezi vrcholem roku 1973 a minimem roku 1959. Cena zde vytváří pěknou symetrii mezi maximem a úrovní 61,8 %. Cena se momentálně nachází mezi úrovněmi úhlů 76,4% and 88,6% a pravděpodobný konec vlny B by se měl nacházet někde na úrovni úhlu 76,4 %. Vlna C by se měla nacházet někde hladině úhlu 88,6 %.
 
Vertikální fibonacciho úrovně jsou zakresleny mezi maximem roku 2012 a minimem roku 1999. Ukončení vlny C by se mělo nacházet někde na úrovni 76,47 % okolo hladiny 733 USD, možná o kousek níž. Není pravděpodobné, že by cena propadla k úrovni 88,6 % na hladinu 563 USD.
 
Indikátor RSI je v současnosti v oblasti poklesu a indikátor MACD je také poklesový. Roční graf tedy z hlediska růstu nic moc.
 

Sójové boby měsíční graf

 
 
Na měsíčním grafu je zakreslen kanál Andrejovy vidle. Obvyklý průběh ceny je takový, že by se cena měla vrátit někam do oblasti spodní trendové čáry, která nyní tvoří resistenci.
 
V grafu je naznačen předpokládaný vývoj formace A B C. Pro pořádek, je to jiná formace ABC než na ročním grafu. Zatím to vypadá, že vlna B je stále ve vývoji. Ukončení vlny B můžeme očekávat na střední čáře Bollingerova pásma. 
 
Fibonacciho úrovně ukazují, že vlna C by mohla dojít na úroveň 50 %, tedy na úroveň 1319 USD. Do úvahy připadá i úroveň 61,8 % na hladině 1431 USD.
 
Indikátor RSI vytváří rostoucí divergenci. Indikátor MACD roste.
 

Sójové boby týdenní graf

 
 
Na týdenním grafu vidíme, že cena by mohla začít růst každým okamžikem. Nejprve však cena musí vytvořit vyšší minimum. 
 
Bollingerovo pásmo ukazuje, že se cena dotýká spodní čáry, což naznačuje její růst směrem k prostřední čáře. 
 
Fibonacciho vějíř je zakreslen z vrcholu roku 2012. Poslední maximum leží na čáře 61,8 % a růst ceny by měl dojít k čáře s úhlem 50 %. Další resistenci představuje čára 76,4 %, kde by mělo ležet finální maximum. 
 
Fibonacciho hladiny ukazují, že současný pohyb vzhůru by se mohl zastavit na úrovni 76,4 %, což odpovídá úrovni 930 USD.
 
Další resistenci a podporu představují klouzavé průměry 100 (červený) a 200 dní (černý). Cena by měla dojít na podporu 100 denního klouzavého průměru a po odrazu dojít až k 200 dennímu klouzavému průměru zespoda.
 
Indikátor RSI vytvořil nové maximum, což je růstový faktor. Konečný růst by měl vytvořit klesající divergenci.
 
Indikátor MACD je klesající, takže v následujících týdnech můžeme očekávat pokles cen. 
 
Závěrem lze říci, že po očekávaném vytvoření nového vyššího minima by měla cena začít růst.
 
 
Zdroj: Austin Galt 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.