Akcieatrhy  >  Komodity  >  Drahe-kovy  >  Zlato  >  Souboj dolarového a zlatého cyklu
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 23.02.2017

Souboj dolarového a zlatého cyklu
Hodně investorů se zajímá o to, zda drahé kovy vytvoří nové lokální maximum nad úrovní z loňského léta na vrcholu střednědobého cyklu. Je to možné, ale důležitější bude sledovat testování červené klesající trendové čáry, která tvoří resistenci. Bude také důležité, jak se cena zlata zachová na rostoucí trendové čáře označené modře. Takže rozhodnutí, jak to dopadne, musíme odložit až na dobu, kdy bude jasno.
 
Následují dva grafy pro dolarový index a dva grafy pro zlato. Je ukázán vývoj na denním časovém rámci a na týdenním časovém rámci. Zde názorně vidíme, jak se vyvíjí střednědobý cyklus na obou instrumentech. 

USD denní a týdenní graf

 

 

Zlato denní a týdenní graf

Pokud používáte k analýze fibonacciho úrovně, tak jistě víte, že se cena otáčí po poklesu na úrovni fibonacciho hladiny 62 %. Na týdenním grafu zlata je ukázána možnost odrazu od fibonacciho hladiny 50 % bez toho, že by cena prorazila rostoucí trendovou čáru. Také si můžeme povšimnout, že střednědobý cyklus vrcholil okolo fibonacciho úrovně 38 %. Poté následoval pokles na roční minimum 
 
Komu připadá spoléhání na fibonacciho úrovně podezřelé, může se spoléhat na rostoucí a klesající trendové čáry. Nicméně nejlepších výsledků dosahuje kombinace obou přístupů. Jak fibonnaciho úrovní, tak trendových čar.
 
 

 
 
Zdroj: Surf City 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.