Akcieatrhy  >  Komodity  >  Drahe-kovy  >  Zlato  >  Spadne cena zlata na 850 dolarů?
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 20.05.2015

Spadne cena zlata na 850 dolarů?
První graf, který si dnes ukážeme je dlouhodobý denní graf zlata s důležitými klouzavými průměry. Zatím se cena zlata pohybuje pod těmito klouzavými průměry. Jak je možno vidět, tvořily klouzavé průměry podporu ceně zlata během růstového trendu od roku 2008 do roku 2013. Zvlášť 300 denní klouzavý průměr odváděl dobrou práci, kromě několika falešných průrazů. Na 300 denní klouzavý průměr se zaměříme a pokud dojde k jeho proražení, bude to závěrečné potvrzení pro obrat trendu.


 
Na druhém grafu máme zakreslený 65 denní týdenní klouzavý průměr. Zlato se pohybuje v klesajícím kanále se šestibodovým modrým postranním kanálem na vrcholu grafu a současným klesajícím lichoběžníkem, který se vytváří během posledních zhruba 3 a půl roku. Tato konsolidační struktura v délce dvou let je nejdelší konsolidační strukturou od začátku růstu cen zlata z roku 2000. Za povšimnutí stojí síla a velikost impulsního pohybu dolů, poté, co byl proražen horní postranní kanál. 
 
V grafu také máme ukázány dvě techniky měření cílových cen. Modré šipky ukazují impulsní vlny, které jsou označeny stejně dlouhým časem a pohybem ceny pomocí černých obdélníků. Druhý způsob je měření vzdálenosti, kterou cena urazí po proražení konsolidační struktury do bodu obratu. Pokud vezmeme tuto vzdálenost a umístíme na předpokládaný konec korekční struktury, dostaneme cílovou cenu. Oba tyto způsoby určení cílové ceny se překvapivě často shodují. Po zanesení do grafu vychází, že obě metody poskytují cílovou cenu někde na úrovni okolo 850 USD v říjnu tohoto roku. 
 
Když se podíváme blíž na červené obdélníky, které měří každý impulsní pohyb dolů, tak může cena zlata prorazit spodní trendovou čáru klesajícího lichoběžníku uprostřed července a to by ceně zlata poskytlo dost času dojít až na předpokládanou úroveň 850 USD v říjnu tohoto roku. Přinejmenším bychom měli sledovat, co bude touto dobou cena zlata dělat. Jestli bude v blízkosti spodní trendové čáry, na úrovni okolo 1120 USD za trojskou unci zlata, mohl by tento scénář vstoupit v platnost. 
 
Pro posuzování růstových scénářů nejprve musí cena zlata prorazit klouzavý průměr 65 týdnů. Druhou událostní by mělo být proražení horní trendové čáry klesajícího lichoběžníku. Pokud obě tyto události nastanou, bude to známkou opuštění klesajícího trendu a přechod k růstu.
 
 
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Rambus Chartology
 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.