Akcieatrhy  >  Investice  >  Komodity-energie  >  Stavební dříví – technická analýza
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 15.05.2015

Stavební dříví – technická analýza
Stavební dříví ztratilo zhruba 30 % na ceně v tomto roce a spekulující na růst toho chtějí využít a říkají: „Trámy třeste se!“ Začneme týdením grafem.

 
Stavební dříví – týdenní graf
 
 
Můžeme zde vidět, že cena v posledním období jede doslova z kopce. Nicméně každý propad by se měl časem zastavit a korigovat ztráty.
 
Indikátor PSAR vyznačený modrými body má klesající charakter a zde můžeme začít hledat obrat k růstu. Jakmile se změní na červené body, bude to znamenat, že růst může začít.
 
RSI vykazuje známky trojité rostoucí divergence na současné úrovni 231,90 USD. To obvykle vede k zajímavému růstu.
 
Indikátor Momentum také vypadá, jako by klesání mělo skončit a vykazuje známky rostoucí divergence.
 
Vypadá to, že pokles by mohl skončit, takže jak by se případný obchod měl realizovat?
 
Do grafu jsme si zakreslili dvě rovnoběžné resistence na úrovních posledních minim s hodnotami 276 a 295 USD. Obě resistence by měly odolat, ale domnívám se, že dojde k jejich mírnému proražení. Přinejmenším budou otestovány. 
 
Dále zde máme zakresleny fibonacciho úrovně a zde můžeme očekávat návrat ceny k hodnotě 50 %.
 
Také klesající trendová čára nám ukazuje, že pokud dojde k jejímu proražení, bude klesající trend u konce.
 
 
Stavební dříví – měsíční graf
 
 
Bollingerova pásma ukazují, že cena spadla k dolní čáře. Obvykle se dá předpokládat návrat ceny ke středové čáře.
 
FIbonacciho vějíř ukazuje, že cena je na úrovni čáry s úhlem 76,4 %. Tato čára by měla poskytnout ceně podporu. Možná dojde k povyskočení ceny k čáře s úhlem 61,8 %, ale větší růst se asi nedá očekávat.
 
Pokles ceny by se měl zastavit na čáře s úhlem 88,6 %. Jde o realistické očekávání.
 
Fibonacciho úrovněj, které měří pokles vůči poslední růstové vlně, ukazují, že cena se v současnosti nachází na úrovni 61,8 %, což je velmi známá úroveň, která tvoří podporu, odkud může nastartovat růst. Nicméně se domnívám, že cílová cena, kde skončí pokles, bude na hladině 76,4 %, na ceně 200 USD.
 
RSI vytvořilo nové minimum a to je známka poklesu. Nicméně indikátor je přeprodaný a růst může zastavit další pokles. Poté sice cena může utvořit nové minimum, ale v indikátoru bychom měli nalézt rostoucí divergenci.
 
MACD má znatelně klesající charakter, ale obě čáry se od sebe hodně vzdálily, což může znamenat také obrat k normálnímu vzhledu, z čehož vyplývá opět možný návrat k růstu.
 
Klouzavý průměr s periodou 200 je vyznačen černou čarou. Cena osciluje okolo této čáry a nyní je daleko od ní. Jakmile se cena začne vracet ke klouzavému průměru, dá se očekávat jeho proražení a vyšvihnutí ceny na druhou stranu.

 
Stavební dříví – roční graf
 
 
V ročním grafu také můžeme nalézt zajímavé informace.
 
Indikátor PSAR označuje rostoucí fázi modrými body od roku 2013. Nyní jsou body pod cenou a to znamená klesání. Nicméně poloha bodů tvoří podporu pro cenu. Cena pravděpodobně otestuje tuto podporu. Pro letošní rok leží spodní bod na úrovni 157 USD pro příští rok na úrovni 165 USD.
 
Bollingerova pásma vykazují známky masivní konsolidace, protože cena kolísá mezi horní a dolní čarou pásma. Spodní čára je na úrovni 150 dolarů a roste. 
 
Fibnonacciho úrovně minima z roku 1971 a maxima z roku 1993 ukazují, že minimum na úrovni 88,6 % v roce 2009 vytvořilo podporu. Nyní lze očekávat podporu na úrovni 76,4 % na hladině 185 USD.
 
Fibonacciho vějíř ukazuje symetrii ceny. V roce 2009 bylo minimum na úrovni čáry s úhlem 88,6 % a maximum na čáře s úhlem 61,8 %. Můžeme očekávat, že následující minimum bude opět na čáře s úhlem 88,6 %.
 
RSI vykazuje známky vytvoření vyššího minima a to pro cenu znamená poslední závěrečné nižší minimum. 
 
Posledním indikátorem je grafické zakreslení Andrejových vidlí, kdy cena prorazila v roce 2011 jejich horní trendovou čáru a nyní se vrací opět k ní. Před nastartováním nového růstu by se cena měla dostat zpět na horní trendovou čáru vidlí.
 
Máme zde tedy několik známek možného otočení směru a určitě se vyplatí sledovat, kdy k tomu dojde. Poté se totiž dá předpokládat delší růst.

 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Austin Galt
 
 
 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.