Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 09.09.2013

Stříbro. Jeho struktura a co z ní vyčíst. Koupit teď nebo ne?
Situace na stříbře vypadá čím dál tím lépe. Téměř každý má o trhu nějakou představu a každý druhý má na budoucí vývoj svůj názor. My se dnes podíváme spíše na to, jakou informaci nám nabízí přímo trh.

Určitě nejvýznamnější resistence je na $26, což je úroveň známá každému, kdo se o trh alespoň částečně zajímá. K této úrovni se naposledy trh nejblíže přiblížil 26.dubna, pár dní po velkém dubnovém výprodeji na zlatě a stříbře a vytvořil tak druhou zajímavější resistenci. Tím, že jí trh 28.srpna znovu prorazil nám dává jasnou zprávu.

Swingové high, které vytvořilo resistenci pár centů pod úrovní $25 nebylo příliš dobře uzavřeno. A přestože má trh tendenci takovéhle špatné high znovu otestovat, tentokrát tomu nikdo nevěnoval přílišnou pozornost, protože byli všichni vyděšení z předcházející výprodeje a nikdo neměl náladu nakupovat.Když se podíváme na první zvýrazněnou oblast kolem úrovně $23, tedy v květnu a na začátku června, vidíme, že se jedná o konsolidaci, přičemž byly všechny pokusy o růst rychle odmítnuty a zanechaly nám po sobě informaci o tom, že se ještě nakupovat nebude. Vzhledem k tomu, že se mají konsolidující oblasti tendenci opakovat, na stejných úrovních je poté v polovině srpna druhá oblast jenomže už s jinou myšlenkou.První oblast obsahovala několik odmítnutých pokusů o nákup, což je možné zjednodušeně interpretovat jako prodejní signál. Tentokrát jsme ale narazili na 2 odmítnuté prodejní pokusy, což znamená pravý opak.

Za zvýšeného objemu a prvního dne v měsíci se trh z této úrovně dostal, a během dalších několika dní prorazil výše zmíněnou úroveň pod $25, což víceméně znamená, že jsou v trhu noví nákupčí. Detail této akce můžeme sledovat na následujícím 90 minutovém grafu.


 
Na třetím grafu si každý určitě všimne extrémního objemu, který doprovázel breakout z konsolidační oblasti. Co to znamená?

Kdykoliv se v při průrazu nějaké hranice vyskytne velký objem, indikuje to přítomnost obou stran, a ta strana, která to vyhrála má v trhu víc peněz. Pokud mají nákupčí na $23 úrovni peníze, mají zájem na tom, aby se tato úroveň neprorazila, a budou jí bránit.

První významné nákupy přišly druhého září, kdy se v rámci asijské seance objevili prodejci. Nákupčí si to nenechali líbit, a cenu vyhnali o dolar 20 centů nahoru ještě v rámci asijské seance. Závěr: $23 support se významně posílil.

Poté následovalo vytvoření nové menší konsolidační oblasti mezi hodnotami 23 a 24,6 USD na základě již existující resistence. Tuto akci je možné vyčíst z druhého grafu.

5. a 6. září se trh pokusil třikrát zaútočit, ale dlouhé pozice byly úspěšně ubráněny. Poslední pokus byl dokonce obrácen na stranu nákupčích za pomocí vysokého objemu. Stříbro tedy nadále zůstává v rámci konsolidační oblasti a úroveň na $23 je otestována a zachována. Tato situace se může pochopitelně změnit třeba už v pondělí, ale to my nevíme, a ani to vědět nemusíme. Významná je pro nás informace v přítomném čase, a ta napovídá, že má trh solidní strukturu, na kterou je možné si vsadit.


 

David Schlögl pro www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Michael NoonanVaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.