Akcieatrhy  >  Komodity  >  Komodity-energie  >  Ropa  >  Studie cen benzínu – cena poroste
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 14.05.2015

Studie cen benzínu – cena poroste 
Výzkumníci tvrdí, že našli model, který umožňuje předpovídat ceny benzínu u pumpy. Špatnou zprávou je, že by ceny měly růst.
 
Pro mnoho investorů je nejlepším způsobem jak odhadnout cenu benzínu, když si hodí korunou, lépe řečeno dolarem, protože jde o americký výzkum cen benzínu v USA. Nový výzkum tvrdí, že ceny benzínu v USA porostou během následujících 18 měsíců.
 
Akademický výzkum zkoumal ceny benzínu a došel k názoru, že pokles jejich cen nebyl tak překvapivý, jak si mnozí analytici mysleli. Skoro 39 % poklesu od června 2014 šlo předvídat. Tvrdí to lednová studie Centra pro finanční studie se sídlem ve Frankfurtu. 
 
 „Předpovídat cenu benzínu z veřejně dostupných informací se dříve považovalo za nemožné,“ tvrdí studie s názvem „Uvnitř věštecké koule: Nový přístup k odhadování budoucí ceny benzínu na pumpách“. Autoři, “ Christiane Baumeister z Bank of Canada, Lutz Kilian z University Michigan, a Thomas K. Lee z U.S. Energy Information Administration tvrdí, že „Našli způsob, který mění toto zažité vnímání.“ Studie je dostupná na webu Univerzity Michigan v Kilianově sekci. (umich.edu).
 
V průběhu doby se ceny benzínu u pump a futures ceny pohybují stejným směrem, takže pro investory by směr pohybu cen u pump mohl být vodítkem pro jejich obchody s futures benzínu.
 
Výzkumníci prozkoumali mnoho metod, předpovídajících budoucí vývoj a poměrně překvapivě skončil u té nejjednodušší. Metoda se jmenuje vektorová autoregrese a potřebuje jen dva vstupy. Cenu benzínu a jako srovnávací hladinu cenu ropy Brent adjustovanou o inflaci. Zjednodušeně řečeno, tato metoda využívá dvě historické řady cen, a předpovídá z nich budoucí vývoj. 
 
Test historických dat do roku 1992 ukázal, že model je statisticky robustní a dává lepší výsledky než házení korunou pro období 18 měsíců. Individuální odhady jsou v průměru lepší než u ostatních modelů. Pokud si představíme výsledky modelů jako střelbu z pušky, tak přesnost je důležitá, ale stejně důležité je, aby jednotlivé výstřely nebyly od sebe moc daleko. Tento model dává přesnější odhady, než ostatní modely. 
 
Výzkum také potvrdil, že předpovědní model úřadu U.S. Energy Information Administration pro veřejnost dává směrově správné výsledky. EIA předpovídala, že prosincové ceny benzínu budou v průměru 3,32 USD na galon a poklesnou z květnových 3,75 USD. Současná cena je v průměru 2,54 USD. Model EIA však dává dobré výsledky jen pro období 12 měsíců. U nového výzkumného modelu je toto období o 6 měsíců delší.
 
Březnová data benzínu jsou na průměrné úrovni 2,55 USD za galon. Baumester předpovídá, že v září 2016 se bude cena benzínu pohybovat na úrovni 2,69 USD, což by byl nárůst o 6 % oproti březnovým datům roku 2015.
 
Statistika EIA ukazuje, že nejníže se cena benzínu podívala na 1,98 USD za galon v týdnu okolo 26. ledna 2015. S příchodem letní sezóny ceny začínají růst. Futures ceny na benzín na New York Mercantile Exchange vzrostly od 26 ledna 2015 o 55% a dosahují 2,05 USD na galon.
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Simon Constable
 
 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.