Akcieatrhy  >  Akcie  >  Technicka-analyza  >  Swingový obchodní systém - kuchařka
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 17.04.2014

Swingový obchodní systém - kuchařka
Zkusme si vytvořit swingový obchodní systém. Co je k tomu potřeba? Předně je třeba podotknout, že tento obchodní systém není mechanický a je vhodný pro obchodníky s diskrečním přístupem k obchodování. Obchodní úspěch investora je závislý na tom, jak dobře uváží všechny možnosti.

Jakmile však porozumíte konceptu swingového obchodování, doporučujeme modifikovat tuto obchodní strategii tak, aby vám vyhovovala z hlediska časového rámce, velikosti rizika a velikosti předpokládaného zisku, spolu s uplatněním důsledného money managementu.

Nemusíte se obávat trochu modifikovat předkládaný obchodní systém. Můžete si například přidat některý technický indikátor, nebo vám bude vyhovovat přidat fundamentální analýzu do svých úvah. Pokud se vám bude dařit, nelze nic namítat.

Pokud si investor vytvoří vlastní obchodní systém, bývá obvykle mnohem úspěšnější, než když slepě následuje obchodní plán někoho jiného. Čím tedy začneme? Přípravou na další týden.

Příprava na další týden.


Začneme v sobotu ráno. Dáme si ranní kávu a usedneme k počítači. Nejprve se musíme rozhodnout, jaký typ obchodů budeme hledat. Budeme spekulovat na vzestup, nebo na pokles? Odpověď je jednoduchá. Pomohou nám klouzavé průměry. Pokud bude 10 denní klouzavý průměr nad 30 denním klouzavým průměrem, budeme spekulovat na long, pokud to bude obráceně tak na short.

Zde mějte na paměti, že zůstat mimo je také obchodní strategie! Nikdo vás nenutí obchodovat!

Jakmile zjistíme, pro jaký typ obchodů budeme hledat obchodní příležitosti, nezaškodí si zjistit, jakým způsobem se bude trh v následujícím týdnu pravděpodobně ubírat. Můžeme prozkoumat například následující možnosti:

•    Ekonomický kalendář
•    Průmyslové sektory
•    Grafy

Pohled do ekonomického kalendáře vám ukáže, jaká ekonomická data lze očekávat. Pohled na hlavní průmyslové sektory nám zase řekne, které z nich jsou silné a které slabé a u kterých se dá očekávat nějaký výraznější pohyb.

Čtěte dále:
Trend is your friend aneb co víte o trendu a jak jej rozpoznat
Obchodní schémata a finanční trhy: proč jedna velikost nevyhovuje všem
Víte kdy nejlépe nakoupit akcie? Nabízíme komplexí rozbor načasování.
Jak odhalit manipulaci v trhu? Pomocí objemů!
Kdy pozastavit obchodování - Psychologie money managamentu


Když si vedle počítače položíte poznámkový blok a budete si zapisovat nápady, bude to ještě lepší. Když obchodujete, tak si zcela jistě nevzpomenete na svoji přípravu na obchodní týden. Podrobné poznámky vám jistě přijdou vhod.

Vybírání akcie

Nyní začněte prohlížet grafy akcií připadajících do úvahy. Můžete použít internet, kde je spousta webů poskytujících grafy. Budeme vybírat akcie, jejichž cena se vrátila do obchodní zóny. Tady je příklad:


 
Konkrétně budeme hledat akcie, které splňují některou z následujících podmínek:

•    Akcie je ve fázi růstu, nebo poklesu
•    Akcie je v silném trendu
•    Akcie vykazuje známky relativní síly, nebo slabosti vzhledem k celkovému trhu
•    Cena se nachází na resistenci, nebo podpoře

Projděte si dostatek akcií a ty, které splňují kritéria, si poznamenejte pro další sledování.
Následující příklady vám pomohou objasnit, co při výběru akcií hledáme.

Electronic Arts (ERTS) - short

 
Podnětem pro vstup je oblíbená svíčková formace bearish engulfing.

Career Education (CECO) - short

 
Vývoj na této akcii nevypadá moc příznivě pro short. I ty nejlepší vstupní podmínky se mohou zvrtnout.

Example trade 3: Noble Energy (NE) - short

 
Zde je příklad pěkného obchodu a také oblíbené svíčkové formace: dark cloud cover.

Zagg (ZAGG) - long

 
Toto je příklad prvního poklesu k resistenci. Na resistenci má cena tendenci se odrážet.

Virgin Media (VMED) - long

 
Odraz od klouzavých průměru a proražení lokální resistence.

Obchodní strategie

K načasování vstupu použijeme indikátor Williams %R, který nám dá obchodní signál na long po proražení úrovně 80 zespodu, a obchodní signál na short po proražení úrovně 20 shora. Zde je třeba mít na paměti podmínky pro klouzavé průměry! Projdeme si seznam potencionálních obchodů s obchodním signálem od indikátoru. Může se stát, že na žádné ze sledovaných akcií obchodní signál nebude, v takovém případě zůstaneme mimo, nebo se podíváme po dalších akciích, které by splňovaly naše kritéria. Když máme obchodní signál od indikátoru, začneme se poohlížet po charakteristické svíčkové formaci pro vstup do obchodu.

Pozor! Než vstoupíte do obchodu, zjistěte si, kdy společnost publikuje zisk za minulé období! Aby se vám nepřihodilo něco takového:


 
Proti otevření gapem, jako vidíme na tomto grafu, vás neochrání žádný stop loss. Stop loss se v tomto případě bude aktivovat na otevírací ceně! Pokud se chcete vyvarovat nepříjemných překvapení, nevstupujte do obchodů před publikováním obchodních výsledků společnosti. Nikdo nejsme jasnovidec, takže nevíme, jaké bude mít společnost výsledky. Obchodujeme, nesázíme, takže nedávejte své peníze do obchodu před publikováním výsledků.

Na webu MSN Money si najděte kalendář výsledkové sezóny a zjistěte si datum uveřejnění výsledků. Mělo by to vypadat nějak takto:


 
Napište ticker společnosti a vyhledejte si datum příštího uveřejnění výsledků. Je to velmi jednoduché.

Jakmile vstoupíte do obchodu, zapomeňte na trhy, zapomeňte na zprávy a nevšímejte si doporučení. Obchodujte to, co vidíte v grafu. Připravte si strategii ukončení obchodu, jak pro případ zisku, tak pro případ ztráty. Pokud budete používat správný money management, budete mít malé ztráty a vhodně veliké posouvání příkazu stop a zamykání zisku vám umožní inkasovat příjemné zisky.

Obchodní úspěch závisí na dobrém rozmyslu, na nalezení vhodné akcie, na vhodném načasování vstupu do obchodu, na dodržování money managementu a na striktním dodržování vaší obchodní strategie. Pokud budete dodržovat pravidla svého obchodního systému, promítne se to do vaší úspěšnosti.

Obchodování na burze je rizikové a investor může utrpět finanční ztráty. Investoři by měli investovat jen takové peníze, které si mohou dovolit ztratit.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
http://www.swing-trade-stocks.com
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.