Akcieatrhy  >  Komodity  >  Drahe-kovy  >  Zlato  >  Technická analýza: zlato, stříbro, drahé kovy utěšeně rostou
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 01.07.2016

Technická analýza: zlato, stříbro, drahé kovy utěšeně rostou 
V sektoru drahých kovů nyní po prudkém růstu, který začal v lednu tohoto roku, nastává konsolidace. To je příznivý vývoj, který dává předpoklad pro další růst v následujícím období. 
 
Nejprve se podíváme na kanadský index zlatých a ropných společností s menší tržní kapitalizací $CDNX. Tyto akcie jsou charakteristické tím, že zaostávají za celkovým trhem. V únoru prorazila cena nad úroveň krku formace hlava a ramena a zamířila výš. V březnu se vytvořila první konsolidační struktura v novém rostoucím trhu, což je formace rostoucí lichoběžník, znázorněná modrými čarami. Modré šipky měří první impulsní pohyb směrem vzhůru. První cílovou cenu cena prorazila začátkem května, kdy index $CDNX vytvořil další konsolidační strukturu rostoucí zužující se lichoběžník. Cílová cena pro tento rostoucí lichoběžník je znázorněna červenými šipkami. V posledním období byl tento rostoucí lichoběžník silně testován na úrovni modré trendové čáry. Vytvořil se zde klesající lichoběžník znázorněný červeně. Nicméně konsolidační struktura je ve směru rostoucího trendu a to je dobré znamení pro další růst.
 
 
 
Na měsíčním grafu můžeme vidět, kam až index propadl, než došlo k jeho definitivnímu zotavení v lednu tohoto roku. Na rozdíl od mnoha dalších indexů zde vidíme, že se cena propadla až pod minimum velké finanční krize z roku 2008, kdy CDNX prorazil hranici velmi silné podpory. Nyní existuje silná pravděpodobnost, že v důsledku reverzní symetrie zvýrazněné červenými šipkami by cena mohla dojít k červeně vyznačené konsolidační lichoběžníkové struktuře vyznačené červenými čarami.
 
 
Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.