Akcieatrhy  >  Komodity  >  Drahe-kovy  >  Zlato  >  Těžaři došli na první resistenci, ale stále rostou rychleji, než zlato
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 19.04.2016

Těžaři došli na první resistenci, ale stále rostou rychleji, než zlato
Pokud investoři brali v potaz četné předpovědi analytiků o tom, že akcie těžařů musí začít klesat, byli zklamáni. Sice došlo k pohybu stranou a vyplnění lokálního skoku v ceně, ale poslední dvě svíčky byly prokazatelně impulsní. Cena došla na resistenci a nyní bude zajímavé sledovat, co se bude dít dál. Nicméně faktem je, že akcie těžařů drahých kovů překonávají výkonností zlato. 
 
Pro obchodníky orientované na růst je to známkou pokračujícího rostoucího trendu. Nyní by měla začít konsolidace a příprava na proražení resistence, která stojí v cestě.


 
Zlato pokračovalo v konsolidaci a zpracovávalo příval otvíraných spekulativních pozic. Stříbro poprvé od roku 2012 prorazilo 80 denní klouzavý průměr. Cena zlata i stříbra v minulém týdnu rostla.


 
Zlato se nachází v konsolidaci a vytváří menší konsolidační strukturu. Sektor drahých kovů jako celek vypadá zdravě. Proražení na stříbře bylo signalizováno silným pohybem akcií těžařů stříbra, což lze sledovat na ETF s tickerem SIL. Cena SIL získala od svého minima dvojnásobek a SILJ téměř 150 %. Ve stejném období pak překonávala výkonnost těžařů stříbra růst ceny zlata. Napříč celým sektorem drahých kovů byly generovány nákupní signály.
 
Akcie těžařů zlata zůstávají nad 50 denním klouzavým průměrem ve slušné vzdálenosti, a i když se nacházejí na resistenci, dá se předpokládat, že po proběhlé konsolidaci cena zamíří opět vzhůru. Kdyby mělo dojít v sektoru drahých kovů k poklesu, tak by pokles začal nejprve výprodejem na zlatě. 
 
 
Zdroj: Jordan Roy-Byrne
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.