Akcieatrhy  >  Komodity  >  Fundamentalni-analyza  >  Ropa  >  Tři ropné průzkumné akcie, které mohou vyrůst
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 24.06.2015

Tři ropné průzkumné akcie, které mohou vyrůst


 
Anadarko, Newfield a Southwestern mají obrovskou příležitost prorazit po deseti letech rozvoje těžby ropy z břidlic.

 

Pacific Crest Securities

Tři společnosti a tři miliardy barelů ropy.
 
Po deseti letech vývoje technologií těžby z břidlic tu máme několik společností, které mohou chytit příležitost za pačesy. Pánev Delaware, pánev Adarko a Utica dnes představují největší příležitosti v těžbě břidličné ropy.
 
Zeptali jsme se hlavních představitelů tří vedoucích společností, Anadarko Petroleum (APC), Newfield Exploration (NFX) a Southwestern Energy (SWN) na jejich názory. Zatímco většina podobných společností se zaměřuje na vyrovnané účetnictví a financování těžby, tyto tři společnosti připomínají minulé doby, když mají společnosti to nejlepší před sebou. 

 

Anadarko:

1) Kdy se rozjede růst v Delaware? Domníváme se, že počet těžebních studní začne opět růst během roku 2016. Anadarko financovala pokles hotovosti prodejem nepodstatného majetku a prodejem části aktivit z tohoto měsíce. Nedomníváme se, že dojde ještě k dalšímu poklesu. Druhá polovina obchodu by měla vytvořit základ pro aktivitu v roce 2016. Jedním z důvodů proč dáváme přednost společnosti Anadarko před ostatními velikými společnosti je dopad zhodnocení majetku v případě podobných transakcí.
 
2) Jaké jsou současné priority v Delaware? Hlavní prioritou je snížení nákladů a vybudování infrastruktury. Anadarko se snaží před zahájením výstavby zmapovat potřeby, vyprojektovat propojení ropných vrtů a jejich vhodné rozmístění.

 

Newfield:

1) Pánev Anadarko Basin – Výsledky jednotlivých vrtů by měly potvrdit konzistenci. Výsledky 15 vrtů za druhé čtvrtletí vyjasní situaci. Podle managementu společnosti by měly být dobré. Hlavním cílem pro rok 2016 je udržení stávající situace.
 
2) Jak bude vypadat další vývoj? Těžební náklady, výsledky těžby a potenciál dalšího růstu vypadají pozitivně. V budování nových projektů očekává společnost Newfield úsporu 1 miliónu dolarů na jeden vrt. Produktivitu by měl vylepšit přechod na lepší frakovací plnivo, které by mělo zvětšit intenzitu tlaku, nebo přechod na hybridní vodní a gelový způsob frakování.

 

Southwestern:

1) Jak je na tom Marcellus? Southwestern vrtá studně ve spolupráci s Chesapeake Energy (CHK) v Západní Virginii. Hlavním cílem je získat dostatečné množství povolení k těžbě, aby její zvyšování mohlo probíhat bez přerušení. Počet nově navrtaných studní má v roce 2015 být 55, 75 v roce 2016, v roce 2017 má být navrtáno 125 studní a 200 v roce 2018. 
 
2) Kdy se začne těžit zemní plyn v oblasti Utica? Vzhledem k nízkým cenám kapalného zemního plynu je otázkou, zda dojde urychlení vývoje v Utica. Společnost se vyjadřuje vyhýbavě, nicméně termín 2018 zůstává v platnosti. 
 
3) Jaký bude další vývoj společnosti? Předpokládáme, že Southwestern vyřeší otázku minimalizace nároků na pozemky a maximalizace počtu studní. Potenciál Utica je větší než v Marcellus. Kolem let 2017 a 2018 by se mělo zprovoznit několik tras na jih a producenti ze Středozápadu a Appalačských hor by mohli začít být vidět.
 
 
Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: Subash Chandra, Marshall Coltrain
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.