Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 19.09.2013

Twitter není Facebook. Emise bude úspěšná, tvrdí synovec krále Saúdské Arábie.


 
Miliardář Alwaleed bin Talal tvrdí před nadcházejícím IPO Twitteru, že nebude prodávat žádný ze svých podílů v této společnosti a očekává, že Twitter budee hitem mezi primárními úpisy pro letošní konec roku, případně začátek příštího. 
 
Synovec krále Saúdské Arábie a majitel investiční firmy Kingdom Holding investoval 300 milionů dolarů do této sociální sítě již na konci roku 2011. Nyní je zřejmé, že šanci koupit si v ní podíl budou mít v nadcházejícím období i ostatní investoři, jelikož Twitter pracuje na svém vstupu do veřejného obchodování. Zpráva to sice příliš horká není, nicméně stále velmi aktuální. Pojďme se nyní tedy podívat na celý proces pohledem jednoho z největších vlastníků.
 
Podle Alwaleeda nebude jeho investiční skupina prodávat po IPO prodávat ani sebemenší část Twitteru, neřekl však, zda se chystá další podíl dokoupit. Twitter má nyní tři sta milionů uživatelů a půl miliard příspěvků za den, celkově se hovoří o výrazně vyšším růstovém potenciálu než u Facebooku, který své akcie uvedl loni a po samotném úpisu došlo k výrazné korekci na ceně akcií, dnes se již obchodují rámcově patnáct procent nad úpisem. Důvodem je především výrazný nárůst mobilních uživatelů. 
 
Trh vidí ocenění společnosti nad 10 miliardami dolarů. Samotný Alwaleed však očekává do budoucna mnohem větší ocenění akcií. Nechtěl také přímo komentovat, zda by pro Twitter bylo lepší vést primární úpis mimo Nasdaq, kde se ten Facebooku příliš nezdařil. Alwaleed ale nepřímo zkonstatoval, že vede s vedením společnosti rozsáhlá jednání, která by měla eliminovat předcházející chyby Facebooku. Jde prý především o cenu. Chamtivost se podle něj přímo nevyplatí a je lepší vykročit způsobem Linkedinu, než Facebooku. Pokud bude trh příjemně překvapený cenou, bude také výrazně více zájemců, což se samozřejmě projeví i vývoji ceny akcie
 
Twitter má oproti Facebooku ještě jednu výraznou výhodu. Nárůst uživatelů s chytrými telefony je již v plném proudu a Twitter jejich příspěvky již plně podporuje. 
 
Společnost Twitter se také již stal médiem, které se dá nazvat asi jedním z posledních míst necenzurovaných zpráv. Hrál například velkou roli při masových protestech v Tunisku, Egyptě, Libyi i Jemenu v roce 2011. Alwaleed tuto funkci označil za primární vlastnost Twitteru a jednoznačně zkonstatoval, že bude vystupovat proti komukoliv, kdo by se snažil cenzuru do této sociální sítě zavádět. 

Kamil Beran pro www.akcieatrhy.cz
 
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.