Akcieatrhy  >  Akcie  >  Technicka-analyza  >  Úvahy o SPY
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 07.06.2016

Úvahy o SPY
Máme zde denní graf SPY, což je ETF akciového indexu S&P 500. V grafu máme zakresleny dva rostoucí zužující se lichoběžníky a tak si pojďme trochu provětrat fantazii.
 
Nejprve si můžeme povšimnout, jak se chová spodní trendová čára obou lichoběžníků, když se cena nachází na maximu 6 měsíčního cyklu, vyznačeného čárkovanými svislými čarami.
 
Další cyklus je vyznačen azurovou sinusovkou. Tento druhý cyklus v kombinaci s prvním může dát lepší pohled na celou situaci. 
 
Když se podíváme na indikátor MACD, tak zde vidíme potenciální klesající divergenci, což by mohlo znamenat budoucí pokles. Na druhou stranu je MACD stále nad nulovou úrovní. 
 
V tomto grafu můžeme vidět dvě situace. Jednu rostoucí, jednu klesající. Obě jsou zhruba stejně pravděpodobné. Ani pohled na klouzavé průměry 50 a 200 nedává příliš informací o možném budoucím vývoji. 
 
Situace je zatím nerozhodná a je třeba počkat na následující vývoj. Co bychom tedy měli sledovat?
 
Je třeba sledovat, jestli dojde k průrazu spodní trendové čáry lichoběžníku, případně jestli dojde k testování klouzavého průměru 50 a 200 a k následnému odrazu, nebo jestli dojde k jejich proražení. 
 
Měli bychom doufat v to dobré, ale být zároveň být připraveni na nejhorší.
 
 
 
 
Zdroj: Joseph VanDerveer
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.