Akcieatrhy  >  Komodity  >  Komodity-energie  >  Ropa  >   Velký komoditní medvěd – už je konec?
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 09.06.2017

Velký komoditní medvěd – už je konec?
V komoditním komplexu již nějakou dobu k něčemu dochází, a i když jsou to zatím změny jen dílčí, postupně nabývají na síle. Zvlášť patrné je to v energetickém sektoru. Řeknete si, to je přece kvůli oslabujícímu dolaru, komodity přece neoslabují, oslabuje dolar. To by bylo proti všem pravidlům, jak fungují trhy. Ale pokud by všichni měli pravdu, tak by trh nefungoval. Nemohou mít pravdu všichni najednou. Vždy musí v trhu existovat část investorů, která se mýlí.
 
Dnes se podíváme na několik rostoucích lichoběžníků, které mají poklesový charakter a které se v poslední době ukazují v komoditním komplexu. Mnoho rostoucích lichoběžníků trvá již skoro rok a to je doba, kdy by mohla cena začít uvažovat o poklesu. Čím větší cenová formace, tím větší cenová akce.
 
Nejprve se podíváme na složený graf TIP:TLT na kterém budeme uvažovat jestli se nacházíme v inflaci, nebo deflaci. Na začátku roku vytvořil poměr označený černou čarou vrcholovou formaci a nyní se začíná pohybovat směrem dolů. Pokud se poměr pohybuje dolů, jde o deflaci. Index CRB a stejně tak index GDX se nacházejí stále v klesajícím trendu, přičemž CRB je slabší než GDX, jak můžeme vidět podle 30 týdenního klouzavého průměru ema.
 
 
 
Nyní se podíváme na další komoditní indexy a uvidíme, co nám řeknou. Nejprve se zaměříe na index CRB. Zde vidíme poklesový, rostoucí lichoběžní, který se začal vytvářet na začátku roku 2016 a který má 4 otáčející body. Můžeme zde vidět, že 4 otáčející bod je tvořen menší otáčející formací hlava a ramena. K průrazu došlo v březnu a nebyl zde žádný test. Za zmínku ještě stojí malý modře vyznačený poklesový rostoucí lichoběžník, který se vytvořil v polovině roku 2015, jako součást obrovského klesajícího pohybu.
 
 
 
Následuje další graf indexu CRB, kde jsou šipkami vyznačeny měřitelné pohyby ceny. Každé významné maximum je menší než to předešlé až do roku 2008. Náš rostoucí lichoběžník z tohoto pohledu nevypadá jako veliký.
 
 
 
Následuje graf indexu CRB v délce 75 let. Vidíme, že krach ceny v roce 2015 prorazil hnědě vyznačenou oblast podpory a resistence a teprve potom se index obrátil směrem vzhůru. Vypadá to, že by index CRB mohl vytvořit dvojité dno, nebo dokonce vytvořit nové minimum, které zde nebylo od 70 let minulého století.
 
 
Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.