Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 04.09.2012

Víte kdy nejlépe nakoupit akcie? Nabízíme komplexí rozbor načasování.

Asi každý obchodník se už někdy setkal s časem 15:30 (8:30UTC). Přesně v 15:30 totiž otevírá americká burza. Ne každý obchodník už ale ví, že v 17:30 zavírá Londýnská burza, a že v 15:30, 16:00 a 17:30 často vycházejí zprávy. V těchto časech se na trhu vždy něco stane, a my na to můžeme být připraveni.

Obchodní seance začínají v různých časech, a překrývají se. Celý obchodní týden začíná v neděli ve 23:00 otevřením burzy na Novém Zélandu. V 1:00 se přidá Tokio, ve 3:00 Shanghai a Hongkong. Tyto tři významné burzy tvoří Asijskou session. Od 23:00 do 8:00 následujícího dne má cena svou charakteristickou rychlost a je doprovázená malými objemy. V osm hodin začíná obchodovat Frankfurt, ke kterému se v 9:00 přidá Londýn. Okamžitě na to cena reaguje a opět má svůj specifický průběh v rámci Evropské session.

V 15:30 otevře americká burza a objemy a volatilita amerických indexů, akcií a komodit násobně stoupne. Trvá zhruba 15 minut, než se trh vypořádá s příkazy do obou směrů, a trh je v tu chvíli asi nejvíce nevyzpytatelný. Tomuto časovému úseku se říká otevírací rozpětí (open range), existují samozřejmě techniky pracující již v open range, ale jedná se o psychologicky nejnáročnější dobu na obchod. V 16:00 často vycházejí zprávy, a do trhu vstupují profesionální obchodníci, kteří vědí, že je dobré si počkat na vyjasnění situace na trhu. Do 16:10 tedy cena často mění směr tak, že bez hlubší analýzy není možné vývoj ceny s použitelnou pravděpodobností předpovídat, ale  RRR je v té chvíli často zajímavé. Poté se nic, s klasickou analýzou “záhadného“ příliš často neděje až do pěti hodin, kdy začínají Evropští obchodníci uzavírat své pozice a kde se často tvoří korekce dosavadního trendu. Většinou je to právě spíše korekce, a jestli dojde k otočení, bude to spíše v 17:30, když Londýnská burza zavře a vyjdou zprávy. Tento dvouhodinový, zpravidla volatilní úsek můžeme nazvat Euro-americkou session. V rámci celého dne nabízí euro-americká session největší potenciál.   

Čtěte dále:
Jak odhalit manipulaci v trhu? Pomocí objemů!
Analýza, přístup a vyhodnocení. Víte opravdu na co se zaměřit
Kdy pozastavit obchodování - Psychologie money managamentu
Analýza a její základní proměnná - cena

Od 18:00 do 20:00 jsou v trhu často malé objemy, protože jsou profesionální obchodníci na obědě. Pokud si vzpomínáte na můj předchozí článek o objemech, určitě si vybavíte koncept smart money, který jsem nastínil. V 21:00 často přicházejí na scénu právě smart money, které určují směr trhu na příští den. Objemy, které vytvoří, jsou relativně k předchozímu průběhu zpravidla vysoké, ale vzhledem k otevíracímu rozpětí se jedná o mnohem lepší prostředí pro manipulaci s trhem. Ke konci obchodního dne často narazíme na obrovské svíčky, kterým rozhodně neodpovídá velikost objemů v porovnání se stejně velkými svíčkami, které bychom mohli najít kolem 17h. Na konci americké session je tedy podobně rychlá situace jako na jejím začátku, pouze s tím rozdílem, že si jsou profesionálové přesvědčeni o směru, takže je její průběh hladší.

Máme tu tedy asijskou, evropskou a americkou seanci. Každá z těchto seancí má svá specifika. Doporučuji tedy pozorovat, jak trh reaguje na výše uvedené časy. Do grafu si můžeme vyznačit tyto časy pomocí vertikálních čar, které si obarvíme podle důležitosti a víme přesně, jak dlouho trhu zbývá do chvíle, než se s vyšší pravděpodobností otočí nebo zpomalí.

Kombinace ceny, objemu a času nám dává relativně komplexní pohled na to, co se v trhu děje. Když vyhledáváme nějaký konkrétní obchod, zajímá nás kde (cena), s jakým riskem a potenciálem (money managament), proč by se měl trh vydat tím směrem (objem jako potvrzení) a kdy asi dojde, kam my chceme (čas). Pokud máme tyto předpoklady realistické, výrazně nám to pomůže řešit netrpělivost a máme realistická očekávání (psychologie).

Aplikaci času ve své analýze považuji za dobrou přípravu, která nás stojí několik minut času před začátkem té určité seance. Pomocí této přípravy si přesněji vymezíme potenciály a víme co se na trhu děje. V dalším pokračování mé série o analýze nastíním základy fundamentů.

Pro ty, kteří používají platformu metatrader, doporučuji zajímavý doplněk i-Sessions, který obarví jednotlivé session a vyznačí jejich rozsah. Samozřejmě i ostatní platformy nabízí podobné možnosti. Na základě tohoto rozdělení je možné vyvíjet zajímavé systémy založené na reakcích na předchozí session.

Pro www.akcieatrhy.cz
David SchlöglVaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.