Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 14.04.2014

Výhled EUR, GBP, AUD, NZD, CAD, SP500, DAX, FTSE, týden 16

Následující týden má čtyři pracovní dny, protože v pátek je státní svátek před velikonoci a burzy ve většině nepracují. Událostí týdne je středeční ponechání sazeb na stejné úrovni pro CAD, což by se mělo projevit dalším oslabením. V pondělí se očekávají výrazně dobrá data v USA a EU. V úterý je špatný den pro většinu měn. Očekává se balík dat se smíšeným až horším očekáváním pro GBP protože se očekává pokles inflace. Data pro EUR se očekávají také horší, hlavně německý ZEW ekonomický sentiment. Stejně špatná data se očekávají pro CAD v důsledku horších maloobchodních prodejů. Středa je ve znamení smíšených dat pro EUR a pro USD. Naopak mají být dobrá data pro GBP. Vývoj na AUD a NZD ve středu ovlivní data z Číny, ale tam se očekává nižší HDP, což by mělo být negativní, ale zároveň vyšší průmyslová produkce, což by mělo být pozitivní. Na CAD se očekává lepší výsledek v nákupu akcií ze zahraničí, ale určující bude oznámení o úrokových sazbách beze změny. Ve čtvrtek se očekávají smíšená data pro EUR a USD a extrémně špatná data pro CAD, který by měl tedy opět oslabovat. Zároveň se dá na všech měnách očekávat ukončování obchodů v důsledku přípravy na Velikonoce, protože další obchodování reálně začne až v úterý 22. dubna.

Odhad vývoje
 

Vysvětlivky:
surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení
est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
real - ekonomický vývoj z publikovaných dat

Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec.
Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.

Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.

Důvody proč to tak není:
Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.
Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: kapitalovetrhy.blogspot.com
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.