Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 28.04.2014

Výhled EUR, GBP, AUD, NZD, CAD, SP500, DAX, FTSE, týden 18
Následující týden má namíchánu smrtící kombinaci středečního oznámení FEDu o nezměnění sazeb, čtvrtečního státního svátku v Evropě a páteční Zprávy o zaměstnanosti USA. Středeční sazby mohou poslat americké indexy dolů a páteční zaměstnanost je opět může vytáhnout, případně naopak. Data z USA se očekávají příznivá. Pondělní prodeje domů mají vzrůst, úterní spotřebitelská důvěra má být také pozitivní, ve středu se však očekává horší odhad HDP a to se sazbami může způsobit výprodej na amerických indexech. Čtvrtek však má být velmi pozitivní a páteční zaměstnanost má být také dobrá. Pokud tedy by tedy ve středu došlo k výprodeji čtvrtek a pátek by to měl napravit. Data na EUR mají být v úterý pozitivní, kromě inflace v Německu. Ve středu očekává Evropa smíšená data a v pátek pozitivní. Velká Británie neslaví první máj, takže přítomnost obchodníků v trhu bude mít vliv na GBP. Ekonomická data z Británie se očekávají celý týden dobrá. Teprve v pátek mají být horší data z výstavby, ale vývoj na měnách bude ovlivňovat hlavně vývoj na dolaru. Co se týká CAD, tam se celý týden očekávají negativní data a protože v USA se čekají spíš pozitivní, měl by CAD celkově oslabovat. AUD, NZD i Čína očekávají dobrá data, takže budou vzdorovat vývoji na dolaru. Celkově bude vývoj na začátku týdne v očekávání toho, co trhy provedou s nastalou situací, a dá se očekávat vyšší volatilita.

Odhad vývoje 

 
Vysvětlivky:
surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení
est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
real - ekonomický vývoj z publikovaných dat

Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec.
Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.

Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.

Důvody proč to tak není:
Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.
Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: kapitalovetrhy.blogspot.com
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.