Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 19.05.2014

Výhled EUR, GBP, AUD, NZD, CAD, SP500, DAX, FTSE, týden 21
 
Hlavní událostí tohoto týdne, na kterou se tradičně zaměřují silní hráči, budou Minuty FOMC ve středu 20:00. Na tuto dobu bude určitě přichystána nějaká cenová akce, která udá směr následujícímu střednědobému vývoji. První ekonomická data z USA přijdou až ve čtvrtek, (nezaměstnanost, prodeje domů) a v pátek (prodeje nových domů) a kromě mírného ústupu v nezaměstnanosti se očekávají lepší výsledky. Naopak celý týden budou podle odhadů přicházet horší výsledky z Kanady. To by mohlo mít vliv na oslabení CAD. Vývoj na AUD a NZD bude nesen dobrými zprávami pro NZD v pondělí a AUD ve středu. Podporu by mohly přinést i čtvrteční dobrá data z Číny. Na libře se čeká výrazně dobrý balík dat v úterý a ve středu, horší data ve čtvrtek. Na EUR se cekají špatná data ve čtvrtek, smíšená v pátek. Na amerických indexech bude zajímavé, jestli obchodníci budou reagovat v souladu s obvyklým sezónním vývojem a začnou letní korekci. Každopádně se dá očekávat během Minut FOMC nějaká větší cenová akce, která by mohla vyznačit krátkodobý až střednědobý směr pohybu. 
 
Odhad vývoje 
 
 

 
 
 
 
Vysvětlivky:
surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení
est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
real - ekonomický vývoj z publikovaných dat
 
Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec. 
Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.
 
Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.
 
Důvody proč to tak není:
Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.
Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: kapitalovetrhy.blogspot.com
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.