Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 02.06.2014

Výhled EUR, GBP, AUD, NZD, CAD, SP500, DAX, FTSE, týden 23


Tento týden bude ve znamení úrokových měr, očekávaného vystoupení ECB a Zprávy o zaměstnanosti USA, takže se dá očekávat značná volatilita a prudké změny směru. V úterý oznámí RBA, že ponechá úroky na 2,50 %. Ve středu oznámí BoC, že ponechává úroky na 1 %, následuje čtvrtek, kdy oznámí BoE ponechání úroků na 0,5 %. Nicméně největší očekávání bude tvořit očekávané snížení úrokové míry ECB z 0,5 % na 0,1 % a případné další očekávané kroky ECB, jako je zahájení odkupu dluhopisů států Evropské unie. EUR má tedy potenciál k prudkému propadu. Jestli velcí hráči využijí možnosti k jeho posílení, aby pak padalo z větší výšky je otázkou. Na závěr týdne přijde Zpráva o zaměstnanosti USA, která jako vždy zahýbe volatilitou trhu.
 
Ekonomická data mají být v pondělí příznivá pro dolar, ale pak už do konce týdne nepříznivá. Euro očekává v průběhu týdne smíšená až horší data, stejně jako libra, která očekává lepší data v pondělí, ale dál v průběhu týdne smíšená až horší. AUD očekává dobrá data celý týden s výjimkou pátku, NZD očekává lepší data v úterý a jinak žádná data nebudou publikována. Zajímavé je očekávání horších středečních dat pro CAD a pak ve čtvrtek a pátek mají být data dobrá. Celkově bude příští týden volatilní s větším důrazem na akce centrálních bank.

Odhad vývoje
 

 
 
 
 
Vysvětlivky:
surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení
est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
real - ekonomický vývoj z publikovaných dat
 
Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec. 
Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.
 
Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.
 
Důvody proč to tak není:
Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.
Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: kapitalovetrhy.blogspot.com
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.