Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 21.07.2014

Výhled EUR, GBP, AUD, NZD, CAD, SP500, DAX, FTSE, týden 30


Hlavní událostí týdne bude očekávané středeční zvýšení sazeb centrální bankou Nového Zélandu na 3,5 % ze současných 3,25 %. To by mohlo završit růstovou fázi na NZD vytvořit nové maximum, propíchnout resistenci a vysypat trvalé příkazy, které se nachází nad touto resistencí. Protože se další zvyšování sazeb neočekává minimálně do konce roku, mohlo by dojít k falešnému průrazu a několikaměsíční korekci. To je ovšem jen jeden z možných scénářů. Z důležitých ekonomických zpráv je na pořadu týdne inflace, kterou oznámí větší množství zemí. Vyšší inflace je pro měnu pozitivní, nízká negativní.
 
Na EUR mají být ekonomická data pozitivní celý týden s výjimkou čtvrtka, kdy se očekávají smíšená. Dolar očekává v úterý negativní inflaci, ale dobré prodeje domů. Ve čtvrtek mají být data horší v pátek dobrá. Libra očekává po úterních špatných datech již jen dobrá data do konce týdne. Na CAD nás čekají v tomto týdnu pouze horší ekonomická data. AUD i NZD očekávají smíšená data, ale vývoj na NZD bude řítit rozhodnutí centrální banky.
 
Vývoj na amerických akciových indexech je sice poněkud nervózní, ale hlavní vliv na pohyb má výsledková sezóna, která je spíš pozitivní pro růst akcií. Pokud dojde k pokusu o pokles, jde většinou o výběr zisků. Nový byznys tj. nové vstupy na short se do trhu nehrnou a tak se očekávaná letní korekce nedostavuje. 

Odhad vývoje
 






 
 
 
 
Vysvětlivky:
surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení
est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
real - ekonomický vývoj z publikovaných dat
 
Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec. 
Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.
 
Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.
 
Důvody proč to tak není:
Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.
Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: kapitalovetrhy.blogspot.com
 



Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT






Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.