Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 28.07.2014

Výhled EUR, GBP, AUD, NZD, CAD, SP500, DAX, FTSE, týden 31
V tomto týdnu začíná nový měsíc a to je vždy termín páteční Zprávy o zaměstnanosti USA. Aby toho nebylo málo, tak ve středu oznámí FED, že opět ponechá sazby beze změny na úrovni 0,25 %. Tyto dvě události mohou trochu rozhýbat volatilitu trhu. Páteční výprodej na amerických akciových indexech stanovil směr pro pondělní vývoj, kdy se dá očekávat další mírný pokles a otočení trendu v úterý. Zpráva o zaměstnanosti USA má být spíše pozitivní, což by se mělo odrazit do růstu. Lze tedy očekávat nějaký pokles uprostřed týdne.
 
Ekonomická data pro USD se očekávají většinou pozitivní, tu a tam jsou proložena nějakým negativním očekáváním. To samé platí pro EUR i GBP. Zajímavá bude Kanada, protože prudké páteční oslabení CAD bude možná korigováno vývojem v příštím týdnu, protože očekávaná ekonomická data mají být celý týden pozitivní. Oproti tomu data z Austrálie mají být špatná, což by mělo přesvědčit AUD, aby konečně začal oslabovat. NZD má našlápnuto na oslabování již od minulého týdne. Technicky však na NZD i AUD může dojít k mírnému posílení po publikování dat podle úsloví „Sell the news,“ které obvykle překvapí davy vstupující do obchodů ve směru publikovaných dat obráceným vývojem a chytí je v nevýhodných pozicích.

Odhad vývoje
 
  
 
 
 
Vysvětlivky:
surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení
est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
real - ekonomický vývoj z publikovaných dat
 
Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec. 
Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.
 
Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.
 
Důvody proč to tak není:
Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.
Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %.

Reakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: kapitalovetrhy.blogspot.com
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.