Akcieatrhy  >  
Advertisement

Zpět
Vytvořeno dne: 20.10.2014

Výhled EUR, GBP, AUD, NZD, CAD, SP500, DAX, FTSE, týden 43Hlavní událostí pro libru bude středeční zveřejnění zápisu o tom, jak hlasovali členové centrální banky. Posledně dva hlasovali pro zvyšování sazeb a to překvapilo trhy negativně. Z ekonomických zpráv stojí za zmínku očekávaný pokles maloobchodních prodejů o 0,5 %, což vy mohlo libru poslat dolů. Páteční HDP pak má zvýšenou revizi na 0,9%, ale očekává se nově 0,7, což je také negativní. Pozitivní zprávy pro libru nejsou v tomto týdnu v dosahu. Euro čeká v pondělí pozitivní německé PPI a zlepšení bilance EU. Pak již následují do konce týdne jen samá negativa. Jedinou výjimkou je očekávané snížení španělské nezaměstnanosti ve čtvrtek. Nicméně je obklopeno všeobecným poklesem v indexech Flash PMI Francie, Německa i celé EU. Dolar očekává lepší inflaci ve středu. Ve čtvrtek má data smíšená a v pátek nepatrný pokles prodejů nových domů. Úterní prodeje domů mají být nepatrně lepší. Na nějaké závratné posílení americké ekonomiky to v příštím týdnu nevypadá.
 
Hlavní zprávou pro Kanadu bude ponechání sazeb na stávající úrovni a to ve středu. Ekonomická data mají být pozitivní celý týden a za zmínku stojí zlepšení prodejů v pondělí, ale hlavně ve středu. Pro AUD se očekává ve středu horší inflace o desetinu procenta. NZD má mít vyšší inflaci dokonce o dvě desetiny a to by mohlo táhnout NZD vzhůru. Na druhou stranu data z Číny se očekávají vesměs horší a to by mohlo působit proti AUD i NZD. Před čínskými daty je třeba se mít na pozoru v úterý.

Vývoj na indexech mnoho důvodů pro růst mít nebude. Ekonomické zprávy z USA, EU i VB nedávají mnoho důvodů k optimismu.

Odhad vývoje
 
 


 
 
 
Vysvětlivky:
surp - pokud je modrá čára kladná jde o pozitivní překvapení, pokud je záporná, jde o negativní překvapení
est - odhady ekonomického vývoje od analytiků pro konkrétní den
real - ekonomický vývoj z publikovaných dat
 
Horní graf zobrazuje čarami součty odhadů a reálného vývoje, překvapení zobrazuje modrý sloupec. 
Dolní graf zobrazuje překvapení, odhady a publikovaný vývoj pro jednotlivé dny.
 
Za ideálního stavu by vývoj měnového páru měl sledovat reálný vývoj ekonomiky. Růst zelené čáry by měl doprovázet růst v cenovém grafu a pokles zelené čáry by měl být doprovázen poklesem cenového grafu.
 
Důvody proč to tak není:

Odhady analytiků postihují jen publikovaná ekonomická data a nezahrnují vlivy, jako je vystoupení šéfů centrálních bank a dalších papalášů, nezahrnují politickou situaci, nezahrnují fiskální a monetární politiku a neberou do úvahy technické operace, jako je například vybírání zisků, či akce smart money.
 
Odhady analytiků nejsou vždy přesné. Pokud jsou publikovaná čísla horší než očekávaná, vzniká negativní překvapení, které ovlivní vývoj na měnovém páru. V takovém případě může cena klesat, i když publikovaná data byla pozitivní, odhady byly také pozitivní, ale publikovaná čísla byla horší, než odhady. Pro pozitivní překvapení platí to samé.
 
Z týdenního přehledu byly odstraněny měnové páry USD/CHF a USD/JPY. Oba páry nereagují na data z ekonomického vývoje svých zemí a v podstatě s nimi nejsou korelovány. CHF je po většinu času inverzně korelován s EUR. JPY je řízeno centrální bankou Japonska (BoJ) a podle zadání vlády bude oslabováno, dokud Japonsko nedosáhne inflace 2 %.

Redakce: www.akcieatrhy.cz
Zdroj: kapitalovetrhy.blogspot.com
 Vaše názory

Pro vložení vašeho příspěvku se musíte PŘIHLÁSIT, nebo se prvně musíte zdarma REGISTROVAT


Nejste přihlášen(a)
Přihlásit   Registrovat

Akcieatrhy Premium  Facebook Akciaetrhy.cz

FUTURES

NázevKurzZměna

DNEŠNÍ US MAKRODATA

NázevAktu.Oček.

KURZY MĚN

NázevKurzZměna
Informace a data obsažená na serveru www.akcieatrhy.cz mají pouze informativní charakter a slouží výhradně pro osobní potřebu jednotlivých uživatelů. V žádném ohledu neslouží jako podnět pro nákup nebo prodej finančních instrumentů. Obchodování s finančními instrumenty je rizikové a může způsobit značné ztráty. Server www.akcieatrhy.cz nezodpovídá za chyby v poskytovaných informacích nebo za jejich zpoždění. Každá osoba užívá webové stránky na vlastní riziko. Provozovatel nezodpovídá za škodu vzniklou v souvislosti s užíváním těchto webových stránek a nezaručuje jejich bezchybné fungování. Kompletní pravidla a podmínky pro užívání webových stránek naleznete v podmínkách užívání. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity, akcie, forex či opce, vždy a pouze za účelem studia obchodování na finančních trzích. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Více info: Zdroje. Podmínky užívání.